Pět nejbližších akcí:

Teď je


úterý 26.6.2018, 16:30 - 18:30
Předtáborová schůzka...
více info --->


úterý 3.7.2018, 18:00 - 19:00
Batohy na tábor I....
více info --->


pátek 6.7.2018, 10:00 - 13:00
Nakládání táborových dodávek + batohy...
více info --->


od pátku 6.7.2018, 12:00
do neděle 8.7.2018, 23:59
Předvoj tábora...
více info --->


od pondělí 9.7.2018, 6:00
do neděle 29.7.2018, 19:00
XXII. Letní tábor 2018...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Změnit na:   vybrat 
Výpis akcí zadaném v termínu od-do:


od pátku 5.5.2017, 17:30 do pondělí 8.5.2017, 19:10
Květnová prodloužená výprava

Výhled z pustého zámku

Cílem bude pravděpodobně opět Kokořínsko, je zde stále spoustu míst na objevování. Nabízí se například trasa z Mšena, přes Dubou do Doks. (v případě změny upřesním)

Výprava je putovní, tedy poneseme svoje věci celou výpravu s sebou. Není potřeba se toho však bát, ale je dobré na to myslet při balení a vzít si pouze potřebné věci a vše ostatní nechat doma. Denně nepůjdeme více jak 14 km, tedy vzdálenost, kterou člověk rychlou chůzí ujde za 3 hodiny. Bude to ale z kopce do kopce :-).

Přihlášení: Na výpravu je nutné se přihlásit přinesením 100,- zálohy v úterý 2. 5. na schůzku. Na výpravě pak doplatíš dalších 100,-. (Pokud zálohu z pádných důvodů nepřineseš a chceš jet, určitě mi napiš.)

Odjezd a příjezd:

pátek 17:30 od klubovny

pondělí 19:10 ke klubovně

Jídlo a vaření: Vařit nebudeme společně, domluvte si proto dvojice (menší klidně i trojice), ve kterých budete vařit. Velmi nedoporučuju vařit sám, protože člověk musí nosit věškerou výbavu sám a batoh je těžší, než by mohl být. Do skupinek si vemte plynový či lihový vařič a ešus (opět je zde otázka váhy vs. komfortu: na plynovém vařiči rychleji uvaříte a snadněji se ovládá, ale liháč je lehčí... stejně tak nepotřebujete každý velký a malý ešus, ale zpravidla stačí vzít jeden do dvojice) a nakupte si jídlo předem (přes den moc času na vaření nebude, maximálně něco rychlého, naopak ráno a večer bude času více). Je vhodné nakoupit jídlo co nejlehčí, ale jíst tři dny jen instatní polévky je asi ještě horší...ideální je například kuskus nebo těstoviny s tuňákem, inspirovat se lze např. tady a tady. Možná bude večer oheň, ale spolehnout se na to nemůžeme.

Spaní: Spát budeme venku pod širákem, v případě deště se vyspíme pod převisem, kterých je na Kokořínsku spoustu, a některé máme i vyhlédnuté. Předpověď ale zatím vypadá slibně.

Výbava: Z povinné výbavy je hlavní dobrý spacák, karimatka, pevné boty, nepromokavá bunda nebo pončo, láhev s vodou (! i na vaření, tedy lépe dvě). Naopak nechte doma přezuvky, návleky, malý batoh. Při balení opravdu dobře rozvažujte, co vezmete, snažte se batoh udělat co nejlehčí. Při výpravě pak za to budete rádi. Důležité je, aby batoh na postavu dobře seděl a nebyl veliký a těžký. Na tři dny by měl všem bohatě stačit 40l batoh, tím spíše dětem. Rozdíl mezi dobře padnoucím lehkým batohem a neforemnou těžkou krosnou pak dělá rozdíl v zážitku z výpravy - může to být krásný a pohodový výlet jarní krajinou, nebo třídenní lopocení a trmácení s bolavými zády.

Kdo bylo loni na květnové výpravě, může se připravit na něco podobného (foto a info).

Přípravu má na starosti Krtek (+420736267555, davidoutrata@gmail.com)


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
   
 Vysvětlivky značek:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)