Český svaz ochránců přírody 01/30 Troja

Oddíl PTERODACTYLUS

Havanská 15, 170 00 Praha 7 - Letná

Geologie, speleologie, turistika, ochrana přírody...


znak oddílu
Nepřihlášený
Čtyři nejbližší akce:

Teď je


28.3.2017, 16:30 - 18:30
29. oddílová schůzka...
více info --->


4.4.2017, 16:30 - 18:30
30. oddílová schůzka...
více info --->


11.4.2017, 16:30 - 18:30
31. oddílová schůzka...
více info --->


od 12.4.2017, 17:00
do 17.4.2017, 16:50
VELIKONOCE V MORAVSKÉM KRASU    ...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Změnit na:   vybrat 
Výpis akcí zadaném v termínu od-do:


od pondělí 10.7.2017, 8:00 do neděle 30.7.2017, 17:00

XXI. Letní tábor 2017

03 Od PONDĚLÍ 10.7.2017 do NEDĚLE 30.7.2017

Samostatné info o kosení louky a předvoj najdeš zde a info o bourání tábora pro rodiče a starší členy oddílu najdeš zde.


Virtuální tour po tábořišti:
     Můžeš se podívat na virtuální tour po tábořišti a okolí. Příroda Novohradských hor je nádherná. Pro zobrazení 360° snímků stačí kliknout na "spouštěcí trojúhelník" a pak případně na Fullscreen, ovládá se tahem myší a kolečkem... (Autor: David Outrata - Krtek; foceno na Táboře Samurajů). Nebo na obrázky z minulého "Tábora Anomálií".

Kontakt na tábor:
     Zprávy z tábora jsou také zde na stránkách oddílu.
     Bude-li třeba nás během tábora kontaktovat, na něco se zeptat, nebo nutně mluvit s někým z dětí, napište sms na telefon Ondry Z. - tel.: 723 528 060. Alternativně lze psát na telefony: 721 044 871 (Ondra K.-Pavián), 721 120 381 (Jany J.), 605 799 227 (Jakub T.). Nejpozději do druhého dne zavoláme zpátky, ale většinou dříve. Telefonní čísla jsou také v miniinformačníku tábora.

     Pro normální korespondenci prosím použijte klasické pohledy a dopisy. Čím více jich pošlete, tím lépe :-) Adresa je:
        jméno a příjmení
        Letní tábor, oddíl Pterodactylus
        Pohorská Ves
        382 83


Batohy:
     Veškeré batohy (boty, deky a pod.) pojedou na tábor nákladním autem už o tři dny dřív. V pondělí už do vlaku a na kolo žádná velká zavazadla nepobereme. Batohy přineste do klubovny ve ............... od .......... hod., nebo v ........... v .......... hod. rovnou na nakládání do auta. Pouze pokud fakt nemůžete v tyto dny, volejte Ondrovi, nebo Janě a nějak to vyřešíme. Ale prosím jenom pokud to opravdu nejde jinak.

Odjezd na tábor:
     V pondělí 10.7.2017 v 8:00 hod. před klubovnou v Havanské ulici. Čtvrt hodiny máme na vyřízení všech formalit a cca v 8:15 od klubovny odjíždíme.
Pokud někdo bude chtít čekat rovnou na nádraží, tak na nás může čekat cca v 8:45 hod. u pokladen na Holešovickém nádraží. (Pozor, ne na Hlavním, ale na Holešovickém nádraží)! Pokud ale bude někdo čekat až tam, potřebuji to předem vědět, abychom zbytečně nečekali u klubovny. Zatím o nikom takovém nevím.
 
     KOLA SI POVEZEME VLAKEM S SEBOU -> V pondělí 10.7. pojedeme na kolech jen s malým batůžkem společně od věže na nádraží. Tam si kola sami naložíme do vlaku a v Kaplici-nádraží, kde budeme vystupovat, si je zase sami vyložíme a vyrazíme na nich přes Kaplici-město na tábořiště. Přestupovat nikde nebudeme vlak z Prahy je přímý (jede až do Lince v Rakousku).

Návrat z tábora:
     V neděli 30.7.2017 v 19:00 hodin, ale ke klubovně v Havanské ulici. Spolu s námi by zhruba ve stejný čas měl k věži dorazit i náklaďák s batohy a s táborovým materiálem. Budeme potřebovat pomoc s jeho vyložením a odnesením nahoru do klubovny. Prosím, vezměte si na sebe raději starší oblečení u kterého nevadí se mírně zamazat :-)

     NEČEKEJTE NA NÁS NA NÁDRAŽÍ ANI PO CESTĚ - kromě pomoci s vykládáním bychom bychom rádi u klubovny společně zakončili celý tábor a také předali všechny potřebné informace. Díky :-)

Cestovní pas:
Díky platnosti Schengenské dohody se nám prostor v okolí tábora rozšířil o rakouské území. Na hranici je to od našich stanů něco málo přes kilometr a minimálně s jednou cestou za hranici počítáme. Je nezbytné mít vlastní cestovní pas! Pokud jej nemáš, nebo pokud se blíží konec jeho platnosti, je nejvyšší čas o něj zažádat na městském úřadě!

Pojištění:
Všichni členové oddílu (do 18 let včetně) jsou pojištěni proti úrazu na všech akcích oddílu po celý rok. Tedy i na táboře. Máme hromadnou pojistku, která je lepší než individuální. Podrobnosti sdělíme na dotaz. Pojištění však platí pouze na území České republiky. Vzhledem k tomu, že je tábor u hranice a chystáme se i na rakouskou stranu, je nutné si sjednat cestovní pojištění pro Evropu (pojedeme i do Rakouska). Doklady k pojištění odevzdejte před táborem vedoucím.
 
Kola na táboře:
     Mít na táboře kolo jako dopravní prostředek je nezbytné. Pokud jej nemáte, bude třeba si jej od někoho půjčit. Před táborem dejte kolo zkontrolovat a seřídit do cykloservisu!!! Čím méně zkušený cyklista, tím důležitější je, aby měl kolo v pořádku!!! Musí perfektně fungovat brzdy i řazení, být nahuštěné pneumatiky, dotažené všechny šrouby a upínáky. Pneumatiky by neměly být sjeté do hladka (pak kloužou na mokré cestě). Je potřeba mít správně nastavenou výšku sedla podle délky nohou cyklisty - tj. když je šlapka dole, musí mít sedící cyklista nohu jen mírně pokrčenou (skoro nataženou). Pokud to nejde, znamená to, že je toto kolo malé a je nutné si půjčit/koupit větší kolo, nebo v servisu nechat vyměnit sedlovku (vytahovací tyč pod sedlem) za delší. To je fakt důležité, protože na malém kole mohou děti jezdit ve Stromovce po hřišti, ale na táboře je z takového kola budou během chvilky bolet nohy a výsledkem bude, že jim to jízdu na kole totálně znechutí (a vedoucí budou mít nemalý problém co s ním). Kromě toho musí mít kolo vybavení pro jízdu na silnici (odrazky, světla, blatníky,..). Naprosto nezbytné je mít cyklistickou přilbu. Každý by ke svému kolu měl mít alespoň jednu náhradní duši (správnou velikost a správný typ ventilků na jeho ráfek).

Elektronické verze dokumentů týkajících se tábora:

Dokumenty jsou zatím ještě jen ty loňské - během několika dní je vyměníme za ty nové.


miniinfo_16.pdf
Předtáborový miniinformačník.

prihlaska_letni_tabor2016.pdf
Formulář přihlášky na letní tábor.

bezinfekcnost_16.pdf
Formulář bezinfekčnosti na letní tábor. Tu musí vyplnit rodiče a přinést ji k odjezdu! Když ji zapomeneš, stačí ji vyplnit i v den odjezdu ráno před věží. (Formuláře pro zapomětlivce budou u odjezdu připravené.) Podpis rodičů na nich je ovšem nezbytný.

Cesta k tábořišti pro auto.
POZOR, POZOR, POZOR! "Zadní cestu" vyznačenou na mapě červenou čárou už nesmíme použít. Nemáme povolení. Lze ji využít pouze v krizových situacích za cenu sankcí a problémů v případě, že nás někdo chytí. Normálně smíme jezdit pouze po té zeleně vyznačené. Ta je sice horší, ale je legální. Nejlepší je však nechat auto na parkovišti v Pohoří na Šumavě a do tábora poslední 2km dojít po zelené turistické značce pěšky. Podrobná mapa příjezdových cest k tábořišti pro osobní i pro nákladní auto. Mapa je ve formátu pdf. Na požádání mohu zaslat e-mailem mapu v ještě lepším rozlišení ve formátu jpg (ale ta má velikost přes 25 MB)

Cesta k tábořišti pro GPS-ku ve formátu GPX.
Zde je ke stažení soubor ve formátu GPX, který lze natáhnout do některých GPS navigací. V souboru je jediná trasa k tábořišti, kterou smíme používat.

Cesta k tábořišti pro GPS-ku ve formátu KML.
Zde je ke stažení soubor ve formátu KML, který lze natáhnout do některých GPS navigací. V souboru je jediná trasa k tábořišti, kterou smíme používat. Soubor KML lze také jednoduše zobrazit v mapách na https://mapy.cz pouhým přetažením do mapového okna. Trasa se hned ukáže ;-)

Pterodactylus_znak_oddilu.jpg
Pterodactylus - kreslený znak oddílu. (autor: Ondra).Kde je tábor a jak se k nám dostat:
     Pokud přijíždíte autem, zaparkujte jej na parkovišti na horním konci Pohoří na Šumavě a vydejte se po zelené turistické značce (viz mapa níže) na jihozápad kolem kostela a dál směrem na Kamenec. Zhruba po 2 km vás štěrková polní cesta přivede na louku, kde po pravé straně uvidíte velký dřevěný posed. Jste na místě :-)

     Polohu tábořiště na mapě označuje červená šipka. Mapu lze přiblížit

 .
Vysvětlivky značek:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)