Pět nejbližších akcí:

Teď je


úterý 23.10.2018, 16:30 - 18:30
8. oddílová schůzka...
více info --->


od pátku 26.10.2018, 16:45
do úterý 30.10.2018, 17:15
Podzimní hornický tábor...
více info --->


úterý 6.11.2018, 16:30 - 18:30
10. oddílová schůzka...
více info --->


úterý 13.11.2018, 16:30 - 18:30
11. oddílová schůzka...
více info --->


úterý 20.11.2018, 16:30 - 18:30
12. oddílová schůzka...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Změnit na:   vybrat 
Výpis akcí zadaném v termínu od-do:


od pondělí 10.7.2017, 8:00 do neděle 30.7.2017, 19:00
XXI. Letní tábor 2017 - Tábor tří stran

03 Od PONDĚLÍ 10.7.2017 do NEDĚLE 30.7.2017

Samostatné info o kosení louky a předvoj najdeš zde a info o bourání tábora pro rodiče a starší členy oddílu najdeš zde.

Předpověď počasí pro nás - Pohoří na Šumavě:

Kontakt na tábor:

Zde najdeš ZPRÁVY Z TÁBORA na stránkách oddílu.

Bude-li třeba nás během tábora kontaktovat, na něco se zeptat, nebo nutně mluvit s někým z dětí, napište sms na telefon Ondry Z. - tel.: 723 528 060. Alternativně lze psát na telefony: 721 044 871 (Ondra K.-Pavián) či 721 120 381 (Jany J.), další kontakty jsou v miniinformačníku tábora. Nejpozději do druhého dne zavoláme zpátky, možná i dříve.


Pro normální korespondenci prosím použijte klasické pohledy a dopisy. Čím více jich pošlete, tím lépe :-) Adresa je:
jméno a příjmení
Letní tábor, oddíl Pterodactylus
Pohorská Ves
382 83


Batohy:
Veškeré batohy (boty, deky a pod.) pojedou na tábor nákladním autem už o tři dny dřív. V pondělí už do vlaku a na kolo žádná velká zavazadla nepobereme. Batohy přineste do klubovny rovnou na nakládání do auta, které proběhne v pátek 7.7. od 12:30, po případně po domluvě s Ondrou nebo Janou dříve.

Odjezd na tábor:
Pozor ZMĚNA ODJEZDU (SRAZ O 15 MINUT DŘÍV) --> V pondělí 10.7.2017 v 8:00 před klubovnou v Havanské ulici. Dvacet minut máme na vyřízení všech formalit a cca v 8:20 od klubovny odjíždíme.
Pokud někdo bude chtít čekat rovnou na nádraží, tak na nás může čekat cca v 8:45 u pokladen na Holešovickém nádraží. (Pozor, ne na Hlavním, ale na Holešovickém nádraží)! Pokud ale bude někdo čekat až tam, dejte vědět Ondrovi předem, abychom zbytečně nečekali u klubovny. Náš vlak R709 "Matthias Braun" směr České Budějovice odjíždí v 9:12 hodin.

KOLA SI POVEZEME VLAKEM S SEBOU -> V pondělí 10.7. pojedeme na kolech jen s malým batůžkem společně od klubovny na nádraží. Díky veliké pomoci Thomase Kirschnera nás letos čeká cesta na tábor hodně neobvyklá a zajímavá!!! :-)

Pojedeme rychlíkem z Prahy - Holešovic do Veselí nad Lužnicí, kde přesedáme na osobní vlak. Tím pojedeme přes Třeboň do Českých Velenic. Tam na kole přejedeme do Rakouska do sousedního města Gmünd (2,7 km a máme na přejezd cca hodinu času). V Gmündu přesedáme na úzkokolejný vláček (http://www.waldviertelbahn.at/). Pojedem s ním něco přes hodinu do zastávky Brudendorf. Z Brudendorfu je to do našeho tábořiště jen 18 km. Pojedeme na kolech po této trase https://mapy.cz/s/1LGv4 přes Karlstift a Pohoří na Šumavě. Druhá varianta cesty je nepatrně delší s trošku větším převýšením, ale vyhýbá se hlavním silnicím a vede po této trase https://mapy.cz/s/1Pep6 ze zastávky úzkokolejky Fassldorf přes Bad Großpertholz, Reichenau am Freiwald, Karlstift a Pohoří na Šumavě.

Návrat z tábora:
V neděli 30.7.2017 cca v 19:15 hodin ke klubovně v Havanské ulici. Zda v tu dobu spolu s námi dorazí i náklaďák s batohy a s táborovým materiálem, dáme vědět (aktuálně v řešení). Pokud ano, budeme potřebovat pomoc s jeho vyložením a transposrtu věcí do klubovny. Prosím, vezměte si na sebe raději starší oblečení, u kterého nevadí se mírně zamazat :-)

NEČEKEJTE NA NÁS NA NÁDRAŽÍ ANI PO CESTĚ - kromě pomoci s vykládáním bychom bychom rádi u klubovny společně zakončili celý tábor a také předali všechny potřebné informace. Díky :-)

Cestovní pas:
Díky platnosti Schengenské dohody se nám prostor v okolí tábora rozšířil o rakouské území. Na hranici je to od našich stanů něco málo přes kilometr a minimálně s jednou cestou za hranici počítáme. Je nezbytné mít vlastní cestovní pas! Pokud jej nemáš, nebo pokud se blíží konec jeho platnosti, je nejvyšší čas o něj zažádat na městském úřadě!

Pojištění:
Všichni členové oddílu (do 18 let včetně) jsou pojištěni proti úrazu na všech akcích oddílu po celý rok. Tedy i na táboře. Máme hromadnou pojistku, která je lepší než individuální (podrobnosti sdělíme na dotaz). Pojištění však platí pouze na území Česka. Vzhledem k tomu, že je tábor u hranice a chystáme se i na rakouskou stranu, je nutné si sjednat cestovní pojištění pro Evropu. Doklady k pojištění odevzdejte před táborem vedoucím.

Kola na táboře:
Mít na táboře kolo jako dopravní prostředek je nezbytné. Pokud jej nemáte, bude třeba si jej od někoho půjčit. Před táborem dejte kolo zkontrolovat a seřídit do cykloservisu!!! Čím méně zkušený cyklista, tím důležitější je, aby měl kolo v pořádku!!! Musí perfektně fungovat brzdy i řazení, být nahuštěné pneumatiky, dotažené všechny šrouby a upínáky. Pneumatiky by neměly být sjeté do hladka (pak kloužou na mokré cestě). Je potřeba mít správně nastavenou výšku sedla podle délky nohou cyklisty - tj. když je šlapka dole, musí mít sedící cyklista nohu jen mírně pokrčenou (skoro nataženou). Pokud to nejde, znamená to, že je toto kolo malé a je nutné si půjčit/koupit větší kolo, nebo v servisu nechat vyměnit sedlovku (vytahovací tyč pod sedlem) za delší. To je fakt důležité, protože na malém kole mohou děti jezdit ve Stromovce po hřišti, ale na táboře je z takového kola budou během chvilky bolet nohy a výsledkem bude, že jim to jízdu na kole totálně znechutí (a vedoucí budou mít nemalý problém co s ním). Kromě toho musí mít kolo vybavení pro jízdu na silnici (odrazky, světla, blatníky,..). Naprosto nezbytné je mít cyklistickou přilbu. Každý by ke svému kolu měl mít alespoň jednu náhradní duši (správnou velikost a správný typ ventilků na jeho ráfek).

Elektronické verze dokumentů týkajících se tábora:

miniinfo_17.pdf
Předtáborový miniinformačník.

prihlaska_letni_tabor2017.pdf
Formulář přihlášky na letní tábor.

vyjadreni_lekare.pdf
Lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti dětí (resp. všech účastníků do 0 do 17 let) k účasti na táboře. Není nutné použít přesně tento formulář - může být jakýkoliv podobný, který vám vydá váš lékař a lze ho v průběhu letních prázdnin použít i opakovaně pokud se dítě účastní i jiných podobných akcí.

Urceni_opravnene_osoby_17.pdf
Tento formulář "určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách" bychom nově měli mít k tomu, abychom v případě nějakého zdravotního problému vůbec byli oprávnění dítě od doktora převzít zpět. Měli bychom jej mít pro všechny účastníky tábora mladší 18-ti let. Díky Zdence Bělohlávkové za upozornění a poskytnutí formuláře.

bezinfekcnost_17.pdf
Formulář bezinfekčnosti na letní tábor. Tu musí vyplnit rodiče a přinést ji k odjezdu! Když ji zapomeneš, stačí ji vyplnit i v den odjezdu ráno před věží. (Formuláře pro zapomětlivce budou u odjezdu připravené.) Podpis rodičů na nich je ovšem nezbytný.

zdravotni_zpusobilost.pdf
Toto potvrzení od lékaře potřebujeme od všech dospělých (18+), kteří se tábora účastní. Není nutné použít přesně tento formulář - stačí i jiný, který vám vydá váš lékař, ale musí mít podobný textový obsah.

Cesta k tábořišti pro auto.
POZOR, POZOR, POZOR! "Zadní cestu" vyznačenou na mapě červenou čárou už nesmíme použít. Nemáme povolení. Lze ji využít pouze v krizových situacích za cenu sankcí a problémů v případě, že nás někdo chytí. Normálně smíme jezdit pouze po té zeleně vyznačené. Ta je sice horší, ale je legální. Nejlepší je však nechat auto na parkovišti v Pohoří na Šumavě a do tábora poslední 2 km dojít po zelené turistické značce pěšky. Podrobná mapa příjezdových cest k tábořišti pro osobní i pro nákladní auto. Mapa je ve formátu pdf. Na požádání mohu zaslat e-mailem mapu v ještě lepším rozlišení ve formátu jpg (ale ta má velikost přes 25 MB)

Cesta k tábořišti pro GPS-ku ve formátu GPX.
Zde je ke stažení soubor ve formátu GPX, který lze natáhnout do některých GPS navigací. V souboru je jediná trasa k tábořišti, kterou smíme používat.

Cesta k tábořišti pro GPS-ku ve formátu KML.
Zde je ke stažení soubor ve formátu KML, který lze natáhnout do některých GPS navigací. V souboru je jediná trasa k tábořišti, kterou smíme používat. Soubor KML lze také jednoduše zobrazit v mapách na https://mapy.cz pouhým přetažením do mapového okna. Trasa se hned ukáže ;-)

Pterodactylus_znak_oddilu.jpg
Pterodactylus - kreslený znak oddílu. (autor: Ondra).

Virtuální tour po tábořišti:
Můžeš se podívat na virtuální tour po tábořišti a okolí. Příroda Novohradských hor je nádherná. Pro zobrazení 360° snímků stačí kliknout na "spouštěcí trojúhelník" a pak případně na Fullscreen, ovládá se tahem myší a kolečkem... (Autor: David Outrata - Krtek; foceno na Táboře Samurajů). Nebo na obrázky z minulého "Tábora Anomálií".

Kde je tábor a jak se k nám dostat:
Pokud přijíždíte autem, zaparkujte jej na parkovišti na horním konci Pohoří na Šumavě a vydejte se po zelené turistické značce (viz mapa níže) na jihozápad kolem kostela a dál směrem na Kamenec. Zhruba po 2 km vás štěrková polní cesta přivede na louku, kde po pravé straně uvidíte velký dřevěný posed. Jste na místě :-)

Polohu tábořiště na mapě označuje červená šipka. Mapu lze přiblížit

.Aktuální teplota na tábořišti (meteostanice ČHMU je jen 2 km od nás). Měření je on-line, graf zobrazuje teploty za posledních 48 hodin. Tábořiště je 950 m n.m. a teplota je obvykle o ~ 5°C nižší než v Praze.


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
   
 Vysvětlivky značek:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)