Pět nejbližších akcí:

Teď je


od pátku 28.9.2018, 9:30
do neděle 30.9.2018, 18:00
třídenní Výprava babího léta...
více info --->


úterý 2.10.2018, 16:30 - 18:30
5. oddílová schůzka...
více info --->


úterý 9.10.2018, 16:30 - 18:30
6. oddílová schůzka...
více info --->


úterý 9.10.2018, 19:30 - 23:00
Sraz bývalých členů - 24.let oddílu...
více info --->


úterý 16.10.2018, 16:30 - 18:30
7. oddílová schůzka...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Změnit na:   vybrat 
Kronika akcí tohoto školního roku: (co už bylo)


úterý 25.9.2018, 16:30 - 18:30
4. oddílová schůzka

Tato schůzka bude společná (celý oddíl) a povede jí Ondra.

neděle 23.9.2018, 9:00 - 18:00
Věžojáda

Věžojáda je tradiční akce oddílu pro veřejnost - tj. program a atrakce chystáme my sami pro jiné děti, které na Věžojádu přijdou. Odehrává se převážně venku, na dvoře věže. Poslední věžojáda byla v červnu 2015 a pak byla tradice na 3 roky přerušená kvůli rekonstrukci věže.

V 09:00 se sejdeme, přineseme na zahradu materiál a začneme vymýšlet, stavět a připravovat. První návštěvníci přijdou ve 13:00 a oficiální konec je v 17:00.

úterý 18.9.2018, 19:00 - 20:30
Info a plánovací sraz s rodiči

Krátký informační a organizační sraz pro rodiče a vedoucí oddílu - abychom se mohli společně domluvit na průběhu oddílových akcí od teď až po letní tábor 2019.

Připravte si už doma na papír seznam dat ideálně až do července 19, kdy už předem víte, že máte třeba nutně jiný program (např. kulaté narozeniny prarodičů, plánovaná dovolená apod.). Pokusíme se případně společně upravit termíny akcí oddílu tak, aby se co nejméně křížily s vašimi a naopak.

Také vám budeme chtít představit drobné novinky v letošním fungování oddílu, ukážeme vám novou klubovnu.

Možná se dostaneme také k tématu případné pomoci oddílu a spolupráci. Určitě budeme rádi také za případné nabídky chat, nebo chalup, kam bychom případně mohli s dětmi jet na některou výpravu. Jen je potřeba počítat s tím, že už nás jezdí i kolem 20 :-)

úterý 18.9.2018, 16:30 - 18:30
3. oddílová schůzka

Tato oddílová schůzka bude pro celý oddíl společná. Nezapomeň, že už jsme v klubovně VE VĚŽI!

Připravuje ji Pavián.

úterý 11.9.2018, 18:45 - 21:30
Zahajovací schůzka Mravenců

První mravenčí schůzka začínajícího školního roku. Prosím, rezervujte si termín a doražte, ať se můžeme v co nejširším kruhu dohodnout na fungovaní v tomto roce - např. jestli budou či nebudou mravenčí schůzky a případně v jaké formě nebo novinky ohledně výprav.

úterý 11.9.2018, 16:30 - 18:30
2. oddílová schůzka

Tato oddílová schůzka bude pro celý oddíl společná. Nezapomeň, že už jsme v klubovně VE VĚŽI!

Pokud bude pěkně, určitě vyrazíme ven! Nezapomeň povinnou výbavu - hadráky, šátek, blok a tužku! 

Připravuje ji Jana (tel. 721 120 381).

úterý 4.9.2018, 16:30 - 18:30
Zahajovací oddílová schůzka - už VE VĚŽI (!)

Na první schůzce BACHA!!! Klubovnu v Havanské už NEMÁME!!!

Sejdeme se v 16:30 na dvoře Vodárenské věže na Letné - tady: https://mapy.cz/s/30igB

Pokud přijdeš pozdě, vejdi dveřmi do Věže (pokud to nepůjde, jdi přes vchod z ulice Na Výšinách) a naše nová klubovna je v I. patře. Pokud budeme někde jinde (třeba na Pláni), tak bude na dveřích papír, kde nás najdeš.

--------------

 1. Můžeš se těšit na poslední poštu z tábora, které došla po našem odjezdu.
 2. Po táboře zůstala celá bedna ešusů, příborů, hrnečků a dalších věcí. Nezapomeň se do ní podívat!
 3. Pokud už máš přihlášku, nebo peníze na rok 2018/19, přines je s sebou.
 4. Prohlédneme si novou klubovnu i Věž
 5. Protože, ale klubovna ještě nebude úplně připravená (je teprve tři dny po stěhování), půjdeme potom nejspíš na Pláň ;-)

Zahajovací schůzku připravuje Ondra Z. Pokud se potřebuješ něco zeptat, volej rovnou - tel.: 723 528 060

sobota 1.9.2018, 10:00 - 18:00
STĚHOVÁNÍ klubovny do Věže

STĚHOVÁNÍ KLUBOVNY DO VĚŽE BUDE PROBÍHAT V SOBOTU 1. 9. 2018 OD RÁNA. 

 

Jak se vyvíjí situace se stěhováním do Věže:

 • Ve věži budeme tři oddíly: my, skauti a Mamuti. Podle posledních dohod to vypadá tak, že každý oddíl bude mít svojí "domovskou klubovnu" + podle domluvy bude využívat i ostatní prostory, protože jen do té svojí by se většina oddílů nevešla. Naše "domovská klubovna" bude o patro níž než dříve (v 1. p) v polovině věže směrem ke Spartě. Na patře už nebudeme se skauty, ale s Mamuty. V úterý nám ale vyšli vstříc skauti a skautky a budeme moci ke schůzkám využívat i jejich klubovnu a společnou klubovnu (obě v 2. p). Pro společné schůzky celého oddílu bychom snad mohli mít k dispozici ještě velkou místnost v úrovni ochozu věže (4. p), nebo prostor knihočajovny (3. p). To se ještě přesně uvidí. Využívat smíme také střešní zahradu na přístavbě směrem do ulice Na Výšinách.
 • V úterý 14. 8. proběhla schůzka s p.Vyhnánkem (MČ P7) a s panem Hájkem (architekt přestavby věže) a sdělení je ve zkratce následující:
  • dříve se o věži moc nevědělo a mohli jsme si tam dělat co jsme chtěli. Po důkladné a nákladné rekonstrukci se věž stala památkově chráněným objektem. Např. pod omítkami objevili řadu původních maleb, které jsou nyní skryté pod novou drahou vápennou malbou atd. Teď je to tak trochu skanzen. Takže nesmíme (resp. smíme jen málo a s omezeními) cokoliv tlouct, vrtat, či věšet na zdi, nebo na strop. Ani poličky, ani nástěnky, ani dřevěné obložení.
  • Pan Hájek vyvíjí tlak, aby se místnosti vybavili jen naprostým minimem nábytku (knihovna, stůl, deset židlí) a aby to byl nábytek z Ikea, který nejlépe sám schválí. Nelíbí se mu, že chceme zpět naše tradiční stoly, židle (ale to si asi prosadíme). Nelíbí se mu naše dřevěné obložení stěn a je silně proti. Stěhování našich současných skříní je asi úplně za hranou toho, co si představuje.
  • K uložení věcí budeme mít jen připravenou černou skříň v předsíni a podobnou skříň pod mycím stolem + knihovničku z ikea. Patrně budeme umisťovat i skříň do prostoru bývalé košatiny. 
  • Cokoliv na zdi se bude asi věšet na ocelové lenko, které se zavěsí nad okny.
  • Věž bude mít na starosti slečna Kateřina, úřenice MČ P7, dosazená do DDM. Jí a řediteli DDM budeme podléhat ve všech technických záležitostech věže, s ní budeme muset vše konzultovat. Další omezující podmínky nám může stanovovat ředitel J. Svoboda.
 • Asi v týdnu po 20. 8. by se měla věž předávat do užívání DDM. My zatím stále přístup nemáme, čekáme na vydání a předání klíčů.  
 • Zdá se, že stěhovat budeme jen málo objemných věcí a že skoro nic z nábytku, který momentálně máme si s sebou vzít nemůžeme. Naše stoly a lavice si asi prosadíme, ale skříně, obložení, nástěnky apod. přemístíme do Tusarky, kde budeme mít sklad.
 • Na den stěhování je objednána stěhovací firma, která pomůže primárně s velkými kusy nábytku. 
 • Právě kvůli požadavku architekta na jednotné vybavení všech kluboven jednotným nábytkem z Ikea poskytne MČ Praha 7 každému z našich tří oddílů mimořádný finanční dar cca 30.000,- Kč na nákup vybavení.
 • Nákup nábytku patrně proběhne až na začátku září, nyní se ladí detaily s architektem. 

 

Stěhování 1. 9.:

koordinuje Jana - s dotazy se obracejte na ni

co se bude dít: převoz věcí do Věže (naložení beden, stěhováci by měli naložit stoly, lavice), převoz věcí do Tusarky (bedny, zbylé lavice, skříně apod.), odvoz/odnos veškerého odpadu, úklid prostor

kdo přijde pomoci:

 • Ondra (bude-li potřeba)
 • Krtek
 • Honza
 • Sysel
 • Franta
 • Bobr
 • Pavel K. 
   
 Vysvětlivky značek:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)