Český svaz ochránců přírody 01/30 Troja

Oddíl PTERODACTYLUS

Havanská 15, 170 00 Praha 7 - Letná

Geologie, speleologie, turistika, ochrana přírody...


znak oddílu
Nepřihlášený

Čtyři nejbližší akce:

Teď je


od 10.7.2017, 8:00
do 30.7.2017, 19:00
XXI. Letní tábor 2017 Od PONDĚ...
více info --->


od 29.7.2017, 10:00
do 30.7.2017, 18:00
BOURÁNÍ TÁBORA: Auta a obsazení: ...
více info --->


od 31.7.2017, 8:00
do 4.8.2017, 20:00
POTÁBOROVÝ ÚKLID NÁDOBÍ A VĚCÍ: K...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Změnit na:   vybrat 
Kronika akcí tohoto školního roku: (co už bylo)


od pondělí 10.7.2017, 8:00 do neděle 30.7.2017, 19:00

XXI. Letní tábor 2017

03 Od PONDĚLÍ 10.7.2017 do NEDĚLE 30.7.2017

Samostatné info o kosení louky a předvoj najdeš zde a info o bourání tábora pro rodiče a starší členy oddílu najdeš zde.

Předpověď počasí pro nás - Pohoří na Šumavě:

Kontakt na tábor:

Zde najdeš ZPRÁVY Z TÁBORA na stránkách oddílu.
    

Bude-li třeba nás během tábora kontaktovat, na něco se zeptat, nebo nutně mluvit s někým z dětí, napište sms na telefon Ondry Z. - tel.: 723 528 060. Alternativně lze psát na telefony: 721 044 871 (Ondra K.-Pavián) či 721 120 381 (Jany J.), další kontakty jsou v miniinformačníku tábora. Nejpozději do druhého dne zavoláme zpátky, možná i dříve.


     Pro normální korespondenci prosím použijte klasické pohledy a dopisy. Čím více jich pošlete, tím lépe :-) Adresa je:
        jméno a příjmení
        Letní tábor, oddíl Pterodactylus
        Pohorská Ves
        382 83


Batohy:
     Veškeré batohy (boty, deky a pod.) pojedou na tábor nákladním autem už o tři dny dřív. V pondělí už do vlaku a na kolo žádná velká zavazadla nepobereme. Batohy přineste do klubovny rovnou na nakládání do auta, které proběhne v pátek 7.7. od 12:30, po případně po domluvě s Ondrou nebo Janou dříve.

Odjezd na tábor:
     Pozor ZMĚNA ODJEZDU (SRAZ O 15 MINUT DŘÍV) --> V pondělí 10.7.2017 v 8:00 před klubovnou v Havanské ulici. Dvacet minut máme na vyřízení všech formalit a cca v 8:20 od klubovny odjíždíme.
Pokud někdo bude chtít čekat rovnou na nádraží, tak na nás může čekat cca v 8:45 u pokladen na Holešovickém nádraží. (Pozor, ne na Hlavním, ale na Holešovickém nádraží)! Pokud ale bude někdo čekat až tam, dejte vědět Ondrovi předem, abychom zbytečně nečekali u klubovny. Nᚠvlak R709 "Matthias Braun" směr České Budějovice odjíždí v 9:12 hodin.
 
     KOLA SI POVEZEME VLAKEM S SEBOU -> V pondělí 10.7. pojedeme na kolech jen s malým batůžkem společně od klubovny na nádraží. Díky veliké pomoci Thomase Kirschnera nás letos čeká cesta na tábor hodně neobvyklá a zajímavá!!! :-)

Pojedeme rychlíkem z Prahy - Holešovic do Veselí nad Lužnicí, kde přesedáme na osobní vlak. Tím pojedeme přes Třeboň do Českých Velenic. Tam na kole přejedeme do Rakouska do sousedního města Gmünd (2,7 km a máme na přejezd cca hodinu času). V Gmündu přesedáme na úzkokolejný vláček (http://www.waldviertelbahn.at/). Pojedem s ním něco přes hodinu do zastávky Brudendorf. Z Brudendorfu je to do našeho tábořiště jen 18 km. Pojedeme na kolech po této trase https://mapy.cz/s/1LGv4 přes Karlstift a Pohoří na Šumavě. Druhá varianta cesty je nepatrně delší s trošku větším převýšením, ale vyhýbá se hlavním silnicím a vede po této trase https://mapy.cz/s/1Pep6 ze zastávky úzkokolejky Fassldorf přes Bad Großpertholz, Reichenau am Freiwald, Karlstift a Pohoří na Šumavě.

Návrat z tábora:
     V neděli 30.7.2017 cca v 19:15 hodin ke klubovně v Havanské ulici. Zda v tu dobu spolu s námi dorazí i náklaďák s batohy a s táborovým materiálem, dáme vědět (aktuálně v řešení). Pokud ano, budeme potřebovat pomoc s jeho vyložením a transposrtu věcí do klubovny. Prosím, vezměte si na sebe raději starší oblečení, u kterého nevadí se mírně zamazat :-)

     NEČEKEJTE NA NÁS NA NÁDRAŽÍ ANI PO CESTĚ - kromě pomoci s vykládáním bychom bychom rádi u klubovny společně zakončili celý tábor a také předali všechny potřebné informace. Díky :-)

Cestovní pas:
Díky platnosti Schengenské dohody se nám prostor v okolí tábora rozšířil o rakouské území. Na hranici je to od našich stanů něco málo přes kilometr a minimálně s jednou cestou za hranici počítáme. Je nezbytné mít vlastní cestovní pas! Pokud jej nemáš, nebo pokud se blíží konec jeho platnosti, je nejvyšší čas o něj zažádat na městském úřadě!

Pojištění:
Všichni členové oddílu (do 18 let včetně) jsou pojištěni proti úrazu na všech akcích oddílu po celý rok. Tedy i na táboře. Máme hromadnou pojistku, která je lepší než individuální (podrobnosti sdělíme na dotaz). Pojištění však platí pouze na území Česka. Vzhledem k tomu, že je tábor u hranice a chystáme se i na rakouskou stranu, je nutné si sjednat cestovní pojištění pro Evropu. Doklady k pojištění odevzdejte před táborem vedoucím.
 
Kola na táboře:
     Mít na táboře kolo jako dopravní prostředek je nezbytné. Pokud jej nemáte, bude třeba si jej od někoho půjčit. Před táborem dejte kolo zkontrolovat a seřídit do cykloservisu!!! Čím méně zkušený cyklista, tím důležitější je, aby měl kolo v pořádku!!! Musí perfektně fungovat brzdy i řazení, být nahuštěné pneumatiky, dotažené všechny šrouby a upínáky. Pneumatiky by neměly být sjeté do hladka (pak kloužou na mokré cestě). Je potřeba mít správně nastavenou výšku sedla podle délky nohou cyklisty - tj. když je šlapka dole, musí mít sedící cyklista nohu jen mírně pokrčenou (skoro nataženou). Pokud to nejde, znamená to, že je toto kolo malé a je nutné si půjčit/koupit větší kolo, nebo v servisu nechat vyměnit sedlovku (vytahovací tyč pod sedlem) za delší. To je fakt důležité, protože na malém kole mohou děti jezdit ve Stromovce po hřišti, ale na táboře je z takového kola budou během chvilky bolet nohy a výsledkem bude, že jim to jízdu na kole totálně znechutí (a vedoucí budou mít nemalý problém co s ním). Kromě toho musí mít kolo vybavení pro jízdu na silnici (odrazky, světla, blatníky,..). Naprosto nezbytné je mít cyklistickou přilbu. Každý by ke svému kolu měl mít alespoň jednu náhradní duši (správnou velikost a správný typ ventilků na jeho ráfek).

Elektronické verze dokumentů týkajících se tábora:

miniinfo_17.pdf
Předtáborový miniinformačník.

prihlaska_letni_tabor2017.pdf
Formulář přihlášky na letní tábor.

vyjadreni_lekare.pdf
Lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti dětí (resp. všech účastníků do 0 do 17 let) k účasti na táboře. Není nutné použít přesně tento formulář - může být jakýkoliv podobný, který vám vydá vᚠlékař a lze ho v průběhu letních prázdnin použít i opakovaně pokud se dítě účastní i jiných podobných akcí.

Urceni_opravnene_osoby_17.pdf
Tento formulář "určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách" bychom nově měli mít k tomu, abychom v případě nějakého zdravotního problému vůbec byli oprávnění dítě od doktora převzít zpět. Měli bychom jej mít pro všechny účastníky tábora mladší 18-ti let. Díky Zdence Bělohlávkové za upozornění a poskytnutí formuláře.

bezinfekcnost_17.pdf
Formulář bezinfekčnosti na letní tábor. Tu musí vyplnit rodiče a přinést ji k odjezdu! Když ji zapomeneš, stačí ji vyplnit i v den odjezdu ráno před věží. (Formuláře pro zapomětlivce budou u odjezdu připravené.) Podpis rodičů na nich je ovšem nezbytný.

zdravotni_zpusobilost.pdf
Toto potvrzení od lékaře potřebujeme od všech dospělých (18+), kteří se tábora účastní. Není nutné použít přesně tento formulář - stačí i jiný, který vám vydá vᚠlékař, ale musí mít podobný textový obsah.

Cesta k tábořišti pro auto.
POZOR, POZOR, POZOR! "Zadní cestu" vyznačenou na mapě červenou čárou už nesmíme použít. Nemáme povolení. Lze ji využít pouze v krizových situacích za cenu sankcí a problémů v případě, že nás někdo chytí. Normálně smíme jezdit pouze po té zeleně vyznačené. Ta je sice horší, ale je legální. Nejlepší je však nechat auto na parkovišti v Pohoří na Šumavě a do tábora poslední 2 km dojít po zelené turistické značce pěšky. Podrobná mapa příjezdových cest k tábořišti pro osobní i pro nákladní auto. Mapa je ve formátu pdf. Na požádání mohu zaslat e-mailem mapu v ještě lepším rozlišení ve formátu jpg (ale ta má velikost přes 25 MB)

Cesta k tábořišti pro GPS-ku ve formátu GPX.
Zde je ke stažení soubor ve formátu GPX, který lze natáhnout do některých GPS navigací. V souboru je jediná trasa k tábořišti, kterou smíme používat.

Cesta k tábořišti pro GPS-ku ve formátu KML.
Zde je ke stažení soubor ve formátu KML, který lze natáhnout do některých GPS navigací. V souboru je jediná trasa k tábořišti, kterou smíme používat. Soubor KML lze také jednoduše zobrazit v mapách na https://mapy.cz pouhým přetažením do mapového okna. Trasa se hned ukáže ;-)

Pterodactylus_znak_oddilu.jpg
Pterodactylus - kreslený znak oddílu. (autor: Ondra).

Virtuální tour po tábořišti:
     Můžeš se podívat na virtuální tour po tábořišti a okolí. Příroda Novohradských hor je nádherná. Pro zobrazení 360° snímků stačí kliknout na "spouštěcí trojúhelník" a pak případně na Fullscreen, ovládá se tahem myší a kolečkem... (Autor: David Outrata - Krtek; foceno na Táboře Samurajů). Nebo na obrázky z minulého "Tábora Anomálií".

Kde je tábor a jak se k nám dostat:
     Pokud přijíždíte autem, zaparkujte jej na parkovišti na horním konci Pohoří na Šumavě a vydejte se po zelené turistické značce (viz mapa níže) na jihozápad kolem kostela a dál směrem na Kamenec. Zhruba po 2 km vás štěrková polní cesta přivede na louku, kde po pravé straně uvidíte velký dřevěný posed. Jste na místě :-)

     Polohu tábořiště na mapě označuje červená šipka. Mapu lze přiblížit

 .Aktuální teplota na tábořišti (meteostanice ČHMU je jen 2 km od nás). Měření je on-line, graf zobrazuje teploty za posledních 48 hodin. Tábořiště je 950 m n.m. a teplota je obvykle o ~ 5°C nižší než v Praze.

od pátku 7.7.2017, 12:00 do neděle 9.7.2017, 21:00

PŘEDVOJ TÁBORA

Auta a obsazení:

Pátek 7.7.

BATOHY JE MOŽNÉ PŘINÉST KE KLUBOVNĚ OD 12:30 DO 13:30 A NEBO NA NAKLÁDÁNÍ TÁBOROVÉ DODÁVKY, TO BUDE OD 16:30-16:45, ODJEZD PLÁNUJEME PO NALOŽENÍ - IDEÁLNĚ DO 17:30.

 

 • dodávka s Tomášem B. a Lumírem S. (sraz ve 16:00)
 • táborové auto s Paviánem, Aničkou, Pavlem a Tomášem (sraz ve 16:00)
 • dodávka s Medvědem (sraz ve 16:45 v Havanské)
 • auto s Janou a Vláďou V., Matyášem a Kubou
 • auto s Krtkem, Janou a Lídou K.
 • auto s Jitkou a Jirkou V.
Sobota 8.7.
 • auto se Silvií a Tomášem H., Frantou a Honzou
Parkování:
 • buď v Pohoří na Šumavě nad kostelem a dojít k tábořišti pěšky (viz sekce tábor nebo miniinfomačník) - lepší varianta, protože nehrozí zníčení podvozku Vašeho plechové miláčka a navíc nebudeme celým "naším autoparkem" dráždit místní myslivce a "zemědělce" - pokud budete mít něco těžkého, stačí se domluvit před táborem s Paviánem (nejlépe na oddílový email, od 1.7. i telefonem 721044871) a ten by to odvezl
 • a nebo dojet přímo na tábořiště a zaparkovat u posedu - horší varianta, takže pokud to bude jen trochu možné tak parkujte v Pohoří, viz výše

Co se bude dít:

 • V tábořišti je třeba: hned po příjezdu - vyložit všechny věci a vztyčit přístřech a hangár.
 • Od soboty pokračují další činnosti. V hangáru postavit police a nanosit do něj věci dočasně uložené pod plachtou.
 • Vykopat díru pro latrínu, zkontrolovat samotnou latrínu. 
 • Bude třeba vytyčit místa pro stany (práce pro zdatné amatérské geodety) mj. s ohledem na vzdálenost od mraveniš a zatlouci ke každému stanu 6 kusů 1,3 m vysokých kůlů pomocí těžkých 5 kilových palic (dobrá posilovna ;-).
 • Ideálně postavit stany vedoucích (protože potom budou pomáhat dětem a na ty svoje nebudou mít už čas).
 • Dojet pro trubky a hadice do Pohoří, postavit konstrukci trkače, natáhnout hadice a vůbec zajistit vše ostatní kolem trkače (zásobárna nad tábořištěm, rozvod vody po tábořišti, ohřev teplé vody aj.)
 • Další práce: postavit sprchu, ukotvit brutar a vztyčit komín, zajistit kamna s komínem v hangáru, ukotvit nástěnku, vytvořit ohniště.
 • Případně předřezat pilou krajinky k podsadám a rozdělit je spravedlivě na hromádky (aby pak někdo z dětí nedostal samé lepší a naopak), předřezat něco dřeva na první dny a možná i předpřipravit místa pro ohniště...
 • Jestli večer nepadneme vysílením, můžeme se sesednout u ohně s kytarou k zaslouženému odpočinku.
 • Návrat (kdo se vrací do Prahy) v neděli pozdě odpoledne, nebo kdo může, tak klidně v pondělí dopoledne. Víc se stihne a nemusí cestovat večer unavenej dlouhou štreku do Prahy.
 • Nezbytné je dlouhé oblečení a repelenty proti muchničkám !!! Také vhodná obuv, oblečení i boty schopné vydržet i práci v trvalém dešti - musíme postavit i kdyby celé dva dny lilo. Také jsou nutné spacáky, karimatky, jídlo na celý víkend, voda (dokud nebudou funkční filtry)...
úterý 27.6.2017, 16:30 - 18:30

Předprázdninová oddílová schůzka

Sejdeme se v klubovně v 16:30 tak jako obvykle, ale program obvyklý nebude - budeme společně připravovat k zabalení část materiálu na tábor. Na předtáborové schůzce je také možné si označit pomocí razníků svým monogramem, nebo oddílovým číslem své věci na tábor které označit jdou - např. hliníkový ešus, nebo hliníkový vařič na tuhý líh, dřevěné topůrko sekery a pod. Označovat razníky příliš nejdou nerezové ešusy, kovové a plastové sekery, plastové nožíky a pod. Předtáborová schůzka bude kratší než obvykle - cca na hodinu.

Pouze v případě, že by bylo opět stejně tropické počasí, jako tento týden, pak si sebou raději vezmi plavky a v klubovně bychom nezůstali - šli bychom ven. Délka schůzky by pak byla obvyklá.

úterý 20.6.2017, 16:30 - 18:30
Závěrečná oddílová schůzka
K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
od pátku 16.6.2017, 17:00 do neděle 18.6.2017, 19:00

Výprava na vodu!

16.-18.6.2017 vyrážíme na poslední oddílovou výpravu tohoto školního roku, která je tradičně vodácká. Pojedeme na nejkrásnější českou řeku - na Vltavu.

Plán:

Pátek 16.6.: pojedeme vlakem s jedním přesedáním v Českých Budějovicích do Českého Krumlova. Odtud (vlastním) autobusem do Branné (u Nahořan) kde se utáboříme a postavíme velký stan (do něj se vejdeme všichni). Uvaříme si večeři a půjdeme spát.

Sobota 17.6. a neděle 18.6.: ráno si přebereme lodě a vyrazíme po řece. Pojedeme přes Pískárnu a N.Spolí do Českého Krumlova. Kde budeme spát ze soboty na neděli ještě uvidíme. Pravděpodobně někde nad, nebo pod Č.Krumlovem. Konec předpokládáme za Č.Krumloven, nebo ve Zlaté Koruně, nebo pod zříceninou hradu Dívčí kámen - podle toho, jak rychle nám to pojede. Přizpůsobíme se na místě podle okolností.

Info k oblečení:

 • pokud bude chladnější počasí, je výhodné vzít si na sebe do lodi funkční triko (termoprádlo). Jeho výhodou je, že hřeje i v případě, že se namočí. Klasické bavlněné tričko si můžeš obléci přes něj.
 • Pro případ d욝ových přeháněk se může hodit mít pončo, pláštěnku, nebo nějakou lehkou nepromokavou bundu.


Odjezd, sraz: v pátek 16.6.2017 v 17:00 hodin u klubovny. Vlak (Ex1547 Váša Příhoda směr České Budějovice) nám z Hlavního nádraží odjíždí v 18:02. Pokud bude chtít někdo čekat na nádraží, tak sraz na obvyklém místě u sloupu pod pojízdnými pásy v dolní hale zhruba kolem 17:45 hodin - ale potřebuju to předem vědět, abychom nečekali zbytečně u klubovny(!). Zatím vím, že až na nádraží bude čekat: Šimon, Bobr, brácha Medvěda, Matěj B., Markéta B., TomᚠB., Kocour, TomᚠM., Křeček.

Návrat: do Prahy se vrátíme v neděli 18.6.2017 rychlíkem R708 Matthias Braun od Českých Budějovic. Na Hlavním nádraží bychom měli být v 18:27 hodin, u klubovny cca 19:00 hod. V případě (obvyklého) zpoždění Českých drah všem zavolám aktuální situaci, hned jak se o zpoždění dozvíme od průvodčího.

Záloha a cena výpravy: cena výpravy (bez dotací) je 820,- Kč. Nakonec bude pravděpodobně o něco nižší a zbytek vrátíme, zatím to ale nevím. Celou platbu, nebo alespoň tři stovky jako zálohu prosím přineste na schůzku v úterý 31.5., nebo nejpozději do úterý 6.6.. Výjimečně je možné zálohu přinést i později, ale musíme být spolu předem domluveni nejpozději do středy 7.6. ráno - protože hned ráno budu odesílat definitivní potvrzení počtu lidí a budu platit dopravu.

Co vzít sebou: Přilbu(alespoň cyklistickou),Spacák, karimatku, ešus, lžíci, nůž, tuhý líh a lihový vařič + sirky v igeliáku, minimálně tři velké igelitové pytle (do nich dáme karimatky a prázdné batohy které se nejspíš nevejdou do konví. Jinak se na 99% namočí.), širokou izolepu (na zalepení těch pytlů). Plavky, kšiltovku (proti slunci - na vodě není stín), opalovací krém (vždycky se někdo na sluníčku spálí), prázdnou PET láhev na pitnou vodu, boty do vody (nejlépe gumové sandály nebo staré tenisky s prostřiženou špičkou aby z nich mohla odtékat voda), oblečení do lodi dvakrát - pro případ že se v jednom oblečení vykoupeš (může být i zima), pláštěnku nebo pončo pro případ že pojedeme delší dobu v dešti (NE obyčejnou větrovku!!! - ta nevydrží trvalý d隝). Na večer k ohni se hodí starší dlouhé kalhoty (třeba tepláky) a nějaká trochu teplejší mikina či svetr - bývá zima. Určitě teplé ponožky. Může se hodit také repelent na komáry. K tomu je potřeba mít jednu prádelní šňůru (stačí nějakých 8 metrů - klidně i starší) a houbu (jako ve škole na tabuli) na vybírání vody z lodi. A teď úkol nejt잚í: všechno dohromady se to musí vejít do jedné malé vodácké konve a nesmí to moc vážit !!!

Jídlo a vaření: Ve dvojicích (trojicích) stejně jako na minulé výpravě. Kdo bude chtít vařit s kým je potřeba se individuálně domluvit na schůzkách včas předem. Vaření na výpravě se liší od vaření doma: zde kopíruji výborný popis od Krtka, který platí i pro tuto výpravu: "Je vhodné nakoupit jídlo co nejlehčí, ale jíst dva dny jen instatní polévky je asi ještě horší... ideální je například kuskus nebo těstoviny s tuňákem, inspirovat se lze např. tady a tady. Možná bude večer oheň, ale spolehnout se na to nemůžeme". Jinak lze pro nápady sáhnout i do naší nové stránky s recepty na výpravy, která, ale ještě není úplně hotová a právě teď ji plníme obsahem. Něco málo tam už ale najdeš :-)

Info pro rodiče: protože jezdíme na vodu často, má oddíl ve svých řadách vodácké instruktory se zkouškami a akreditací MŠMT ČR. Pokud vás zajímají bližší informace zavolejte, nebo mi napište.

Přípravu má na starosti Ondra. Dotazy tedy směřuj nejlépe rovnou na něj - tel.: 723 528 060.

Celkový max. počet míst na této výpravě je 24 a počet háčků je omezen počtem kormidelníků. V případě nedostatku míst mají přednost ti, kteří se pravidelně účastní ostatních výprav. Kdo se přihlásí pozdě, může se stát, že na něj místo nezbude.

 

Zkratky: (K)-možný kormidelník (H)-háček, nebo začátečník:

Kdo jede (v tuto chvíli již přihlášení): (podtržené = že už dali i zálohu)
Ondra (K), Pavel (K-zač.), Vojta (H), Matěj B. (H), Markéta B. (H), TomᚠB. (K), Adam V. (H / K-zač.), Šimon V. (H), Viktor (K-zač.), Bobr (K), Šimon J. (H), Honza (K), Hannah (H), Franta (K), Vilda (H), Biolog (H), Mevěd nebo brácha (K), Adam K. (H), Jonᚠ(H / K-zač.), Anička (K-zač.), Křeček (K), TomᚠM. (K), Kocour (K), (Krtek (K)).

Nejedou (a dali vědět): Pavián (K), Filip (K-zač.), Saša (H), Matyᚠ(K), Jana (K), Kuba T. (K), Katka (H), Markéta V. (H)

Zatím nevím: Jakub R. (?), Váva (?), Michal (?), Tadeᚠ(?), Sysel (K).

 

Trasa plavby je na mapě značena červenou čárou:

.

K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 13.6.2017, 16:30 - 18:30

40. oddílová schůzka

Oddílová schůzka dnes - mladší i starší: jdeme na koupaliště na Petynku. S sebou 100-150 Kč, plavky, ručník.Sraz 16:30 v klubovně, konec až v 19-19:30 h. take v klubovně.

úterý 6.6.2017, 16:30 - 18:30

39. oddílová schůzka

 

Tuhle schůzku budou mít mladší i starší dohromady. Vyrazíme na Lasergame! 

Cena: 200,--

Nejpozději do středy 31.5. potřebuji vědět, kdo se k nám přidá! (schůzku organizuje Ondra-Pavián)

úterý 30.5.2017, 16:30 - 18:30

38. oddílová schůzka

 

Pro mladší: Bude poslední Vontská oddílovka!


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 23.5.2017, 16:30 - 18:30
37. oddílová schůzka
K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 16.5.2017, 16:30 - 18:30
36. oddílová schůzka
K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 9.5.2017, 16:30 - 18:30
35. oddílová schůzka
od pátku 5.5.2017, 17:30 do pondělí 8.5.2017, 19:10

Květnová prodloužená výprava

 

Výhled z pustého zámku

Cílem bude pravděpodobně opět  Kokořínsko, je zde stále spoustu míst na objevování. Nabízí se například trasa z Mšena, přes Dubou do Doks. (v případě změny upřesním)

Výprava je putovní, tedy poneseme svoje věci celou výpravu s sebou. Není potřeba se toho však bát, ale je dobré na to myslet při balení a vzít si pouze potřebné věci a vše ostatní nechat doma. Denně nepůjdeme více jak 14 km, tedy vzdálenost, kterou člověk rychlou chůzí ujde za 3 hodiny. Bude to ale z kopce do kopce :-).

Přihlášení: Na výpravu je nutné se přihlásit přinesením 100,- zálohy v úterý 2. 5. na schůzku. Na výpravě pak doplatíš dalších 100,-. (Pokud zálohu z pádných důvodů nepřineseš a chceš jet, určitě mi napiš.)

Odjezd a příjezd: 

pátek 17:30 od klubovny 

pondělí 19:10 ke klubovně

 

Jídlo a vaření: Vařit nebudeme společně, domluvte si proto dvojice (menší klidně i trojice), ve kterých budete vařit. Velmi nedoporučuju vařit sám, protože člověk musí nosit věškerou výbavu sám a batoh je t잚í, než by mohl být. Do skupinek si vemte plynový či lihový vařič a ešus (opět je zde otázka váhy vs. komfortu: na plynovém vařiči rychleji uvaříte a snadněji se ovládá, ale liháč je lehčí... stejně tak nepotřebujete každý velký a malý ešus, ale zpravidla stačí vzít jeden do dvojice) a nakupte si jídlo předem (přes den moc času na vaření nebude, maximálně něco rychlého, naopak ráno a večer bude času více). Je vhodné nakoupit jídlo co nejlehčí, ale jíst tři dny jen instatní polévky je asi ještě horší...ideální je například kuskus nebo těstoviny s tuňákem, inspirovat se lze např. tady a tady. Možná bude večer oheň, ale spolehnout se na to nemůžeme.

 

Spaní: Spát budeme venku pod širákem, v případě deště se vyspíme pod převisem, kterých je na Kokořínsku spoustu, a některé máme i vyhlédnuté. Předpověď ale zatím vypadá slibně.

Výbava: Z povinné výbavy je hlavní dobrý spacákkarimatkapevné botynepromokavá bunda nebo pončoláhev s vodou (! i na vaření, tedy lépe dvě). Naopak nechte doma přezuvky, návleky, malý batoh. Při balení opravdu dobře rozvažujte, co vezmete, snažte se batoh udělat co nejlehčí. Při výpravě pak za to budete rádi. Důležité je, aby batoh na postavu dobře seděl a nebyl veliký a těžký. Na tři dny by měl všem bohatě stačit 40l batoh, tím spíše dětem. Rozdíl mezi dobře padnoucím lehkým batohem a neforemnou těžkou krosnou pak dělá rozdíl v zážitku z výpravy - může to být krásný a pohodový výlet jarní krajinou, nebo třídenní lopocení a trmácení s bolavými zády.

 

Kdo bylo loni na květnové výpravě, může se připravit na něco podobného (foto a info).

Přípravu má na starosti Krtek (+420736267555, davidoutrata@gmail.com)


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 2.5.2017, 16:30 - 18:30
34. oddílová schůzka
K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 25.4.2017, 16:30 - 18:30
33. oddílová schůzka
úterý 18.4.2017, 16:30 - 18:30
32. oddílová schůzka
od středy 12.4.2017, 17:00 do pondělí 17.4.2017, 16:50

VELIKONOCE V MORAVSKÉM KRASU 

 

Pomalu se nám blíží již druhý tábor tohoto oddílového roku. I když ten největší, Letní, je ještě daleko, tak i Velikonoční tábor bude stát za to a neměl(a) by jsi si ho nechat ujít!

Výpravu organizuje: Pavián, v případě potřeby volejte, pište SMS -> 721 044 871 nebo přes facebook

Odjezd:  ve středu 12.4.  sraz:     v 17:00 v klubovně v Havanské (dle indivudální dohody i později na hlavním nádraží)

Příjezd:  v pondělí 17.4.   návrat:   v 16:50 do klubovny v Havanské

Celková cena: 900,-- (záloha 200,-- nejpozději do 21.3.)

 

Ubytováni budeme v Blansku v místním Domě dětí a mláděže. Tedy kousek od propasti Macocha a dalších krásných míst v Moravském krasu. Určitě se podíváme i do místních jeskyní a k propasti.

 

Na výpravu jsou přihlášeni:

Šíma V., Adam V., Kuba, Vilda, Biolog, Adam K., Bobr, Viktor, Saša, Šimon J., Vávra, Kačka, Jana, Markéta B., Pavel H., Matyáš, Pavian 

Co vzít s sebou:

Povinnou výbavu - hlavně středeční večeři, přezutí, ešus se lžící a průkazku MOP (tuhle výpravu určitě využijeme slevy, které se na ni poskytují). Jedeme na delší výpravu, takže nezapomeň také ručník a mýdlo :o)

Naopak nebudeš potřebovat: sněhové návleky, vařič, plavky


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 11.4.2017, 16:30 - 18:30
31. oddílová schůzka
úterý 4.4.2017, 16:30 - 18:30
30. oddílová schůzka
úterý 28.3.2017, 16:30 - 18:30
29. oddílová schůzka
úterý 21.3.2017, 16:30 - 18:30
28. oddílová schůzka
K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 14.3.2017, 16:30 - 18:30

27. oddílová schůzka

pro starší: platí totéž co na minulou schůzku, protože pokračujeme v tom, co jsme začali --> vezmi si zamazatelné oblečení - hrozí "lehké" zaprasení se od sádry!!!  :-D

úterý 7.3.2017, 16:30 - 18:30

26. oddílová schůzka

pro starší: vezmi si zamazatelné oblečení - hrozí "lehké" zaprasení se od sádry!!!  :-D

od pátku 3.3.2017, 17:40 do neděle 5.3.2017, 16:10

Březnová výprava

Březnová výprava zamíří do Českého krasu. Spustíme se do štol u Malé Ameriky a budeme mimo jiné počítat netopýry!

Sraz: v pátek 3. 3. 2017 v 17:40 hod. před klubovnou.

Návrat: v neděli 5.3.2017 cca v 16:10 hod. ke klubovně.

S sebou: pevné boty do bláta (NE HOLINKY!), čelovka, pro jistotu záložní světlo, spacák, karimatka, kartáček a pasta, šátek, tramvajenka či průkazka (na prokázání věku), jídlo a pití. Sledujte aktuální počasí - v případě deště nezapomeňte kvalitní bundu. Na jídlo se domluvte ve dvojicích, lze i samostatně. Zvažte vaření - vařič nutno nést v neděli v batohu. Malý batoh není potřeba, stejně tak náhradního oblečení stačí málo - šetřte hmotností batohu, v neděli vše poseneme. V případě dotazů, zavolejte Ondrovi. 

Vlastní přilby potřeba nejsou! Každý dostane přilbu na místě.

Cena: 200 Kč, stačí při odjezdu 

Kde budeme: Bydlet budeme v oddílové klubovně v obci Mořina. Budeme tedy tentokrát jenom malý kousek od Prahy. Dostaneme se tam tramvají, metrem a potom jenom 18 km linkovým autobusem pražské MHD.


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 28.2.2017, 16:30 - 18:30
25. oddílová schůzka
úterý 21.2.2017, 16:30 - 18:30

24. oddílová schůzka

mladší: Vontská schůzka - v klubovně

----------------------------------------------

starší: plavky, ručník, 100 Kč. Jde se do Axy. Sraz 16:30 v klubovně.

úterý 14.2.2017, 16:30 - 18:30
23. oddílová schůzka
úterý 7.2.2017, 16:30 - 18:30

22. oddílová schůzka

ODDÍLOVÁ SCHŮZKA ZRUŠENA - JARNÍ PRÁZDNINY!

úterý 31.1.2017, 16:30 - 18:30
21. oddílová schůzka
úterý 24.1.2017, 16:30 - 18:30
20. oddílová schůzka
úterý 17.1.2017, 16:30 - 18:30

19. oddílová schůzka

Mladší mají schůzku s Ondrou:

omlouvám se za změnu na poslední chvíli:

Na zítřejší schůzku mladších (úterý 17.1.) jsme měli v plánu jít bobovat do Stromovky. Jenže po víkendové oblevě je tam spíš led a podle předpovědi do zítra asi nenapadne.

Půjdeme místo toho plavat do bazénu Na Šutce.
Sraz: v 16:30 u klubovny.
Návrat: v 19:30 ke klubovně
S sebou: plavky, ručník, 100,-Kč

Prosím, napiš mi, s kým mám počítat - kdo půjde a kdo ne.

Ještě jednou se omlouvám za změnu na poslední chvíli. Během víkendu na Dolní Moravě, nás ani nenapadlo, že v Praze mezitím sníh roztaje :-(

ahoj
Ondra

-------------

Starší budou mít schůzku s Paviánem.

Sraz: 16:10 v klubovně, popř. 16:25 na zastávce Kamenická (zpoždění, čekání na Kamenické apod.->721 044 871)

S sebou: nic krom pohodlného oblečení :-)

Cena: 200,-- Kč

Přihlašování je do soboty 14.1. do 12:00.

Přihlášeni jsou: Bobr, Pavlík, Filip, Křeček, Míša, Tadeáš, Šimon, Pavián

od pátku 13.1.2017, 16:15 do neděle 15.1.2017, 18:40

Lednová lyžařská výprava - Králický sněžník

Podmínkou účasti je umět alespoň trochu lyžovat. (Výprava není přizpůsobená pro úplné začátečníky - podrobnější info poskytne Ondra).

Vydáme se na lyže pod Králický Sněžník - do Králík a na Dolní Moravu. Výprava bude na sjezdovky do skiareálu Dolní Morava

Cena výpravy je podle věku: (8-12 let) 1.400,- Kč; (13-14 let) 1.600,- Kč; (15-17 let) 1.700,- Kč; (dosp. 18+) 1.900,- Kč.

V ceně je započítaná: veškerá doprava, ubytování, jídlo a skipas. V ceně není započítané půjčovné lyží - to si bude hradit každý sám (ceníky zde: půjčovna u slona).

Zálohu 400,-Kč už všichni přinesli na schůzkách. Zbylou částku přines v pátek k odjezdu.

Je možné, že bude výprava nakonec stát méně. Pokud ano, budeme to řešit jako obvykle - budeš mít o to levnější některou výpravu příští (nebo je možné po domluvě s Janou si peníze vrátit).

 

SRAZ a NÁVRAT:

Sraz v pátek 13.1.2017 v:

 • 16:15 u klubovny, nebo
 • zhruba 16:30 na zast. tramvaje Letenské náměstí (u čekárny)
 • zhruba 17:00 na Hlavním nádraží na obvyklém místě (v dolní hale "pod schody")

Prosím, pokud dorazíš jinam než ke klubovně, napiš mi to! Abychom na tebe zbytečně nečekali! (Ondra - tel.: 723 528 060).

Řekli mi že budou na nádraží: všichni Bělohlávkovi (Tomáš, Matěj i Markéta), Kocour, Bobr, Viktor, Šimon.

Na zastávce tramveje vím že bude čekat: Grace, Pavel, Vojta.

U všech ostatních tedy předpokládám, že dorazí v 16:15 ke klubovně.

 

Návrat v neděli 15.1.2017 přibližně v 18:40 ke klubovně (na Hlavní nádraží máme přijet rychlíkem Rx 864 "Pardubický Porter" v 18:03 hodin). Kdyby se něco měnilo (třeba větší zpoždění vlaku), tak všem z vlaku zavolám hned jak to zjistíme.

 

VYBAVENÍ, VĚCI S SEBOU:

 • svoje jídlo na páteční večeři a sobotní snídani (protože místní obchod bude  v té době ještě zavřený)
 • spacák, karimatka
 • přezutí
 • teplé oblečení na sjezdovku (budeme tam celý den) včetně čepice, rukavic atd...
 • lyžařské brýle
 • kdo je citlivý na mráz/slunce, mohou se mu hodit nějaké krámy na obličej, či pomáda na rty,
 • pokud si vezeš vlastní vybavení s sebou, tak: lyže, přilbu (!!!), hole (volitelně) a bezpodmínečně futrál na lyže (!!!) Pokud si půjčuješ vybavení na místě, pak se tě tato starost netýká ;-)
 • svoje peníze pokud si budeš chtít na sjezdovce kupovat něco víc než společný oběd
 • všichni 9 - 14 let průkazku mop, nebo jiný průkaz, na kterém musí být jejich fotka a datum narození.
 • všichni starší 15+ doklady (občanku) + studenti doklad (nějaký průkaz) o studiu
 • Kartička na vlek bude mít podobu magnetické karty (obvyklá velikost kreditky). Lyžařské bundy mívají na rukávu pro tento účel kapsičku. Pokud jí nemáš, budeš potřebovat něco, kam si kartičku dᚠabys jí neztratil(a)! Počítej tím, že jí budeš při každém nastupování na vlek přikládat k turniketu - tedy budeš jí potřebovat vytahovata schovávat skoro pořád.
 • Batůžek na cesty k vleku a zpět, kam si dᚠboty a věci. Pokusíme nechat si jej v půjčovně, nebo na jiném místě a nemuset jej vozit celý den s sebou (ale nedokážu to zaručit na 100%. Záleží na ochotě lidí v půjčovně).
 • Ledvinku, nebo nějakou kapsičku na doklady a peníze, kterou budeš mít u sebe během lyžování. Pokud mᚠv bundě dostatek vhodných zavíracích kapes, nebudeš jí potřebovat.
 • ...
 • ... napiš mi, pokud jsem na něco důležitého ještě zapomněl. Dík. ....

 Z běžného vybavení na jiné výpravy tentokrát nech doma (nebudeš potřebovat): ešus, vařič, hadráky, plavky, uzlovačku, blok a tužku, pláštěnku, pončo i sněhové návleky.

 

SKIPASY - a kartička na vlek:

Vše je už zařízeno. Nemusíš se o ně starat. Budeme je mít hromadně pro celý oddíl. Všechno je započítáno v ceně výpravy - na skipasy není potřeba brát si žádné peníze "navíc".

 

LYŽE A VYBAVENÍ:

Lyže a ostatní ski vybavení (hlavně přilbu !) je možné si přivézt s sebou z Prahy , nebo je možné si vše půjčit na místě. Kontakt na místní půjčovnu (včetně ceníků) je zde: http://www.dolnimorava.cz/pujcovny-marcelka-a-uslona. Cena půjčení lyží (set: přeskáče, lyže, hůlky, přilba) není započítaná v ceně výpravy - je třeba si na ně vzít podle ceníku peníze zvl᚝ (v případě nutnosti může Ondra půjčit na místě a vyrovnáme se po návratu v Praze). PO VŠECH STRÁNKÁCH JEDNODUŠŠÍ JE PŮJČIT SI LYŽE NA MÍSTĚ a nic s sebou nevozit, ale záleží na volbě každého. Možné je obojí, ale v případě svého vybavení je třeba počítat s tím, že jej musíš dokázat sám(a) unést!

Nosit vybavení budeme takto: v pátek nás čekají dva rychlé přestupy mezi vlaky (7 minut Ústí nad Orlicí a 3 minuty v Lichkově). Od nádraží k ubytování je to cca 0,75 km pěšky. Mezi místem našeho ubytování a skiareálem (8km) se budeme v sobotu i v neděli přesouvat běžným linkovým autobusem. Autobusové nádraží je vzdáleno 0,5 km. V neděli odpoledne na cestě domů budeme přestupovat z autobusu na vlak, což je 0,6 km a musíme je zvládnout za 20 minut. Pak přijde ještě přestup z vlaku na vlak v Ústí nad Orlicí (14 minut).

 

JÍDLO:

Jídlo společně zajistíme od sobotního oběda dál (předtím nebudeme mít nikde okolo žádný otevřený obchod s potravinami).

T.zn.: vezmi si s sebou vlastní večeři na pátek, snídani na sobotu a případně nějakou čokoládu (něco energetického) na svačinu do kapsy na sjezdovku.

 

KDO JEDE:

Stav přihlášek k 31.12. dopoledne:

Přihlášení, jedou:     Bez odpovědi:     Nepojedou:    
  • Ondra (*)
  • Pavel
  • Vojta
  • Biolog
  • Adam K.
  • Matěj
  • Markéta B.
  • Katka
  • Bobr
  • Grace
  • Jonáš
  • Šíma J.
  • Filip
  • Markéta V.
  • Kocour (*)
  • TomᚠB. (*)
  • Tedy
  • Viki
 • Křeček
 • Míša
 • Saša
 • Váva
 • Vilda
 • Šimon V.
 • Adam V.
 • Pavián
 • Hannah
 • Sysel
 • Franta
 • Honza V.
 • Krtek
 • Jana
 • Kuba R.
 • TomᚠM.

Další info: bydlení máme domluvené ve skautské klubovně v Králíkách. Ke sjezdovce a zpět se dostaneme linkovým autobusem (je to 8km).

 

Výpravu má na starosti Ondra (tel.: 723 528 060). Veškeré otázky, tedy nejlépe směřovat přímo k němu ;-)


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 10.1.2017, 16:30 - 18:30

18. oddílová schůzka

mladší (s Janou):

Schůzka v klubovně.

-------------------------------

starší (s Ondrou):

Sraz v 16:30 u klubovny. Návštěva Jumpparku:

Schůzka 10.1. 2017 bude pro starší speciální. Půjde se do Jumpparku!!!! Sraz v klubovně v 16:30. S sebou určitě sportovní oblečení na převlečení. Boty nejsou zapotřebí, protože se skáče naboso. Cena bude 135 Kč,-. Budu rád pokud přijdou i někteří Vedoucí či Mravenci. Budeme mít zarezervováný Jumppark do 19 hodin takže návrat domů kolem 20 hodiny. Deadline přihlášení je poledne čtvrtka 5.1. Potom nemůžu zaručit cenu ani místo, protože počet skákajících je omezen. Pokud půjdete napište mi nebo zavolejte (Po 4 hodině odpolední) na číslo 774 799 637. Prosím kontaktujte mě co nejdříve, abych věděl s kým mám počítat. Tady je odkaz na stránky Jumpparku Bobr.

úterý 3.1.2017, 16:30 - 18:30
17. oddílová schůzka
neděle 1.1.2017, 17:20 - 18:30

Novoroční ohňostroj!

Jako každý rok vyrazíme i letos společně na Novoroční ohňostroj! Vezmi s sebou i mámu, tátu, bráchy, sestry a ostatní z rodiny. Sejdeme se všichni společně na Nový rok 1. ledna 2017 v 17:20 u klubovny v Havanské ulici. Potom vyrazíme na Letenskou pláň odkud bude dobrý výhled. Ohňostroj budou střílet přímo nad námi ze Stalina

A se nás sejde co nejvíc!

Pokud potřebuješ vědět víc, volej Ondrovi - tel.: 723 528 060.

úterý 20.12.2016, 16:30 - 21:00

VÁNOČNÍ SCHŮZKA Pozor! - mnohem delší než obvykle, končí až ve 21:00. Kdo bude chtít, může však po schůzce zůstat ještě déle.

Chceš-li někomu z kamarádů dát vánoční dárek, vezmi jej s sebou. Můžeš mu jej dát pod oddílový stromeček. Pokud můžeš, přines i trochu vánočního cukroví. Hraješ-li na cokoliv (kytara, flétna, basa, hřeben, klavír, pila,..) vem nástroj také. Hodí se i plechovka s hrstkou rýže která pěkně nahlas chrastí (pokud mᚠalespoň trochu hudební sluch). A jako obvykle - oblečení spíše starší (budeme se při hrách možná i válet po zemi a i je možné že si zacákᚠkalhoty voskem (špatně se pere :-)


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
od soboty 17.12.2016, 14:00 do neděle 18.12.2016, 10:00

Vánoční Vontská hra s přespáním v klubovně

tento víkend máme místo obvyklé výpravy připraven speciální program: v sobotu odpoledne velkou Vontskou hru na Starém Městě, po které bude následovat promítání filmu a společné nocování v klubovně.

Sraz: v sobotu 17.12.2016 ve 14:00 hodin odpoledne v klubovně
Konec: v neděli 18.12.2016 zhruba v 10:00 hodin dopoledne v klubovně

S sebou:

 • teplé oblečení a obuv do města (podle aktuálního počasí)
 • svačinu, večeři a snídani
 • spacák, karimatku a věci na spaní
 • hygienické potřeby (kartáček a pastu)
 • nic jiného potřeba není :-)


Kromě teplého oblečení a svačiny lze vše nechat v klubovně, na hru se nic těžkého nosit nebude!

Jelikož je pro nás organizačně velmi důležité, kdo dorazí a kdo ne, prosíme o informaci, s kým můžeme počítat! Prosíme, napište i v případě neúčasti, abychom vás zbytečně nedoháněli. Díky!

Film na večer ještě vybíráme. Návrhy můžeš posílat na Ondru, Janu, nebo Paviána.

Ondra, Jana, Pavián

úterý 13.12.2016, 16:30 - 18:30

Svíčková schůzka!

Vezmi si na sebe (nebo s sebou na převlečení) raději nějaké starší oblečení. Na této schůzce hrozí zamazání od vosku, což jde dost špatně vyprat :-)

úterý 6.12.2016, 16:30 - 18:30

14. oddílová schůzka

 

Starší mají dneska schůzku s Pavianem, pokud to bude možné, trochu si ji prodloužíme cca do osmy. jinak sraz dneska normálně v klubovně.


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 29.11.2016, 16:30 - 18:30
13. oddílová schůzka
K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
od pátku 25.11.2016, 16:45 do neděle 27.11.2016, 16:45

Brdská výprava - Občov

teď na konci listopadu, vyrazíme do krásně barevných lesů Brd!

Základnou nám bude chata "U Budských" rodičů Viktora a Matyáše u lesa nad Občovem, nedaleko Příbrami.

 

Drobná změna: nemusíš si brát ešus. Budeme mít talíře.

 

Sraz: v pátek v 16:45 před klubovnou. (Případně v 17:25 na obvyklém místě na Hlavním nádarží - ale to potřebuji předem vědět kdo bude až tam. Nᚠrychlík číslo R1240 směr Beroun - Příbram - Protivín odjíždí v 17:42). (Ozvali se žebudou čekat na nádraží: Bobr, Tom, Katka).

Návrat: v neděli v 16:45 ke klubovně.

Jídlo a vaření na výpravě: bude společné a zajištěné na místě už od páteční večeře. Tedy nemusíte brát s sebou vůbec nic (dokonce tentokrát nemusíte brát ani obvyklou 1/2 chleba).

Vybavení:

 • z obvyklé výbavy na výpravy můžete určitě vynechat sněhové návleky a plavky. Obojí teď jistě potřebovat nebudeme. Kromě toho nemusíš brát ani ešus (budou tam talíře).
 • Naopak nezapomeňte na přezutí do chaty.
 • Kromě obvyklých věcí nově musíme mít na oblečení, nebo batohu reflexní prvky (- musí je teď mít každý chodec na pozemní komuniakci, za snížené viditelnosti, mimo obec. Policie už za to začala rozdávat pokuty). Stačí i reflexní pásky, které jsme v září rozdávali v klubovně. Prosím, nezapomeňte je vzít.
 • Oblečení podle počasí - prostě aby ti nebylo zima, když budeme venku celý den.
 • Boty si vezmi takové, které vydrží (a neprotečou ti) i když je venku mokro/bláto a budeme venku celý den. Nejlepší jsou nějaké pohorky, nebo jiné pevné a nepromokavé boty. Naprosto nevhodné jsou textilní, semišové a jim podobné boty do města. Takové si na sebe určitě neber (!) - jinak se vrátíš nastydlý(á).

 

Výpravu má na starost Ondra (723 528 060). 

 

K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 22.11.2016, 16:30 - 18:30

12. oddílová schůzka

Pro mladší je schůzka výjímečně jen do 18:00.

Starší ji mají klasicky do 18:30.


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 15.11.2016, 16:30 - 18:30

11. oddílová schůzka

 

Pro mladší bude normální schůzka v klubovně od 16:30.

 

Starší budou mít schůzku s Paviánem:

přihlášeni: Filip, Šimon, Bobr, Viky, Pavlík, Pája, Sysel, Ondra, Pavián

sraz: v klubovně v 16:10 nebo na Ortenově náměstí v 16:40

konec: na Ortenově náměstí po 18:00, pokud bude zájem možná se to lehce protáhne a pokecáme o dojmech z akce

cena: 180,--

s sebou:

- pro mladší 15 let: doklad s fotkou a datem narození (jinak bude cena o 80 korun dražší)

- pro starší 15 let: ISIC nebo potvrzení o studiu (jinak bude cena o 80 korun dražší)

- pro školou již nepovinné: možná to ukecáme, ale nejspíše bude pro vás cena místo 180 korun 260,--

- jinak povinně nic, ale doporučuji tmavé sportovní oblečení a obuv, s tím že se můžete klidně převléct až na místě

úterý 8.11.2016, 16:30 - 18:30

10. oddílová schůzka

Mladší - schůzka v klubovně jako obvykle.

Starší - sraz v klubovně už v 16:00. Jdeme plavat. S sebou plavky, ručník, peníze na vstup.

úterý 1.11.2016, 16:30 - 18:30
9. oddílová schůzka
od středy 26.10.2016, 17:00 do neděle 30.10.2016, 17:00

PODZIMNÍ TÁBOR

Sraz: v klubovně v Havanské v: 16:15

Návrat: do klubovny v Havanské v: 19:15

příchod na nebo odchod přímo z Hlavního nádraží je určitě možný, ale prosím o individuální domluvu, díky

Cena: 700,--

 

S SEBOU: 

 • teplé oblečení (bundu, mikinu, kalhoty, termopodvlíkačky klidně i s termotričkem)
 • svačinu na středeční večer (od čtvrtka ale už bude normálně snídaně)
 • malý batůžek
 • přezutí !! (budeme spát v místní škole)
 • pohorky
 • plavky (pro jistotu)
 • EŠUŠ a PŘÍBOR (bude nás hodně, tak pro jistotu a se nemusí jíst na várky)
a další povinnou výbavu 
 
 
DOMA ALE MَEŠ NECHAT:
 • plynový či lihový vařič
 • sněhové návleky
Na výpravu jsou přihlášení:

Vilda, Kuba R., Markéta V., Markéta B., Matěj, Šimon V., Adam V., Michal, Šimon J., Křeček, Viktor, Bobr, Adam K., Kačka, Jonáš, Tomáš, Honza, Anička, Pavel, Ondra, Jana, Matyáš, Franta

Organizaci této výpravy má na starosti Pavián - tel.: 721 044 871.


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 18.10.2016, 19:00 - 23:00

(pro členy 17+) 22. narozeniny oddílu

Pozvánku s podrobnějšími informacemi jsme poslali všem, na koho máme kontakt. Narozeniny jsou tradiční setkání všech, kteří spolu v oddíle trávili nějaký čas.

Akce se koná od 19 h. v restauraci Hells Bells, Letohradská 50, Praha 7.

úterý 18.10.2016, 16:30 - 18:30
7. oddílová schůzka
úterý 11.10.2016, 16:30 - 18:30

6. oddílová schůzka

Schůzku pro mladší dnes připravuje Jana, schůzku pro starší Anča. 

úterý 4.10.2016, 19:00 - 21:00

Pro rodiče: Společný sraz a posezení v klubovně

Důležitá společenská akce! :-)

Potřebujeme se sejít pokud možno všichni, abychom společně naplánovali oddílové výpravy na další část roku a to až po termín příštího letního tábora tak, aby zbytečně nekolidovaly s vašimi rodinnými akcemi. Výpravy a tábory jsou alfa-omega činnosti oddílu a je potřeba, aby se jich děti účastnily. Dnes je tedy možnost všechno ovlivnit.

V druhé části schůzky bude čas na nezávazné povídání, poznání rodičů nově příchozích dětí a také na pár fotek a povídání o uplynulém táboře.

úterý 4.10.2016, 16:30 - 18:30

5. oddílová schůzka

Pro mladší je schůzka normálně od 16:30 v klubovně.

Pro starší je ale dnes speciální schůzka, sejdeme se v 17:30 před klubovnou. S sebou bezpodmínečně baterku, dobré boty (nejlépší a mnou velmi doporučené jsou HOLINKY, nejlépe do batohu a normální boty na cestu Prahou) a oblečení, co se může ušpinit. Máte se na co těšit, tak určitě doražte! Předpokládaný konec schůzky je mezi 21:30 a 22:30. Vešekeré další info zjistíte u Paviána -> 721 044 871 nebo ještě lépe mě kontaktujte přes facebook.

úterý 27.9.2016, 16:30 - 18:30

4. oddílová schůzka

Schůzku pro mladší část dnes chystá Jana, pro starší část Ondra.

od pátku 23.9.2016, 17:00 do neděle 25.9.2016, 19:00

Zářijová výprava Babího léta do Českého krasu

sraz pátek 23.9. 16:45 u klubovny (nebo 17:30 na Hl.n. po domluvě)

Pojedeme k Honzovi na chatku do Křižatek u Králova dvora, pokud se vejdeme, spíme pod střechou, odvážnější klidně na zahradě. Ocitneme se v srdci Českého krasu, kde nemůžeme nenavštívit Aksamitovu bránu, NPP Kotýz, Koukolovu horu, NPP Zlatý kůň, lom se zkamenělinami nebo lom s koupáním!


s sebou:  obvyklou výbavu na víkendovku +plavky!

                 láhev na vodu (na celý den)

                 přezuvky

                 jídlo do dvojic na 2dny (domluvíme na schůzce)

příjezd: neděle 25.9. 18:45 opět u klubovny

předpokládaná cena 120,-  peníze přineste nejpozději do 20.9. na schůzku jako potvrzení účasti

bližší informace si řekneme na schůzkách 13. a 20.9., případně volejte Honzovi na 608147837

          

 


K této akci existuje fotoalbum, ale předem se musíš přihlásit.
úterý 20.9.2016, 16:30 - 18:30

3. oddílová schůzka

Schůzku pro mladší část dnes připipravuje Jana a pro starší Ondra.

úterý 13.9.2016, 16:30 - 18:30

2. oddílová schůzka

Tahle schůzka bude pro mladší část oddílu hodně speciální a připravuje jí Pavián. Víc neprozradím - to je ještě tajemství! Ale kdo tu nebude o hodně přijde!!! :-D

Schůzku pro starší bude mít dnes na starosti Jana.

úterý 6.9.2016, 16:30 - 18:30

Zahajovací oddílová schůzka

Na dnešní schůzku s sebou vezmi šátek. Budeme ho potřebovat a v klubovně jich není dost.

Začneme v klubovně (v 16:30 jako obvykle), ale pak půjdeme do Stromovky, kde máme na začátek roku přichystanou větší hru.

Schůzka bude pro celý oddíl společná a připravují ji společně Pavián s Ondrou.


Vysvětlivky značek:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)