Český svaz ochránců přírody 01/30 Troja

Oddíl PTERODACTYLUS

Havanská 15, 170 00 Praha 7 - Letná

Geologie, speleologie, turistika, ochrana přírody...


znak oddílu
Nepřihlášený

Čtyři nejbližší akce:

Teď je


od 10.7.2017, 8:00
do 30.7.2017, 19:00
XXI. Letní tábor 2017 Od PONDĚ...
více info --->


od 29.7.2017, 10:00
do 30.7.2017, 18:00
BOURÁNÍ TÁBORA: Auta a obsazení: ...
více info --->


od 31.7.2017, 8:00
do 4.8.2017, 20:00
POTÁBOROVÝ ÚKLID NÁDOBÍ A VĚCÍ: K...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

PRÁVĚ DNES má někdo v oddíle svátek, nebo narozeniny,
ale kdo to je uvidí na tomto místě jenom ten kdo je ke stránkám přihlášen :-)
V příštích 21 dnech bude mít v oddíle svátek, nebo narozeniny 7 lidí. Podívej se kdo --> přihlásit se
 
AKTUALITY

PRŮBĚŽNÉ ZPRÁVY Z TÁBORA --> zprávy z tábora  (nutné heslo)

INFO O TÁBOŘE - odjezd, návrat, adresa pro dopisy, atd. --> tábor 2017

ODDÍLOVÝ ADRESÁŘ - více funkcí, současnost i historie (volby v horní části) --> adresář  (nutné heslo)

KONTAKTY NA TEBE - zde můžeš kontrolovat údaje z přihlášek svoje i své rodiny - na tyto kontakty voláme, kdykoliv je něco potřeba --> tvoje kontakty   (nutné heslo)

Pište dětem dopisy, nebo pohledy! Čím více, tím lépe, klidně i krátší! :-) Nejvíce potěší dopis psaný rukou, který je skutečně od Tebe! Občas se objeví dopisy tištěné na počítači - ty jsou sice lépe čitelné, ale už ne tak od srdce. O tu čitelnost jde až v druhé řadě ;-) ...  Adresa je k nalezení zde. Na poštu pro ně jezdíme cca každé 2-3 dny.

Na tábor je zcela NEZBYTNÉ mít (nelze bez nich odjet) - obojí budeme potřebovat po celou dobu tábora už od prvního dne:

  1. cestovní doklad (cestovní pas, nebo občanský průkaz)
  2. cestovní pojištění do zahraničí s platností od 10.7.2017


Malý posun v odjezdu na tábor v pondělí 10.7.2017:

  1. Sraz u klubovny 8:00 (tj. o 15 minut dříve, než původně), odjezd od klubovny kolem 8:20 hod.
  2. Alternativní druhé místo srazu kolem 8:45 u pokladen na Holešovickém nádraží (vlak R709 odjíždí v 9:12 hodin).

Díky veliké pomoci Thomase nás letos čeká velmi neobvyklá a zajímavá cesta na tábor!!! :-)
Pojedeme rychlíkem z Prahy - Holešovic do Veselí nad Lužnicí, kde přesedáme na osobní vlak. Tím pojedeme přes Třeboň do Českých Velenic. Tam na kole přejedeme do Rakouska do sousedního města Gmünd (2,7 km a máme na přejezd cca hodinu času). V Gmündu přesedáme na úzkokolejný vláček (http://www.waldviertelbahn.at/). Pojedem s ním něco přes hodinu do zastávky Brudendorf. Z Brudendorfu je to do našeho tábořiště jen 18 km. Pojedeme na kolech po této trase https://mapy.cz/s/1LGv4 přes Karlstift a Pohoří na Šumavě. Druhá varianta cesty je nepatrně delší s trošku větším převýšením, ale vyhýbá se hlavním silnicím a vede po této trase https://mapy.cz/s/1Pep6 ze zastávky úzkokolejky Fassldorf přes Bad Großpertholz, Reichenau am Freiwald, Karlstift a Pohoří na Šumavě.

POČASÍ NA TENTO VÍKEND!

Počasí se zatím vyvíjí poměrě dobře, pršet by skoro nemělo, ale i tak si nezapomeňte vzít na stavění nepromokavou budnu :-)

Zatím jsou menší srážky hlášeny i na pondělí příjezd táborníků.

Více info --> předpověď počasí pro naše tábořiště zde.

Ve fotoalbu jsou nové fotky ze Závěrečné oddílovky ve Stromovce v úterý 21.6..

Příští úterý 27.6. bude předtáborová schůzka - to znamená, že se sejdeme v klubovně v 16:30 tak jako obvykle, ale program obvyklý nebude - budeme společně připravovat k zabalení část materiálu na tábor. Na předtáborové schůzce je také možné si označit pomocí razníků svým monogramem, nebo oddílovým číslem své věci na tábor které označit jdou - např. hliníkový ešus, nebo hliníkový vařič na tuhý líh, dřevěné topůrko sekery a pod. Označovat razníky příliš nejdou nerezové ešusy, kovové a plastové sekery, plastové nožíky a pod. Předtáborová schůzka bude kratší než obvykle - cca na hodinu.

Pouze v případě, že by bylo opět stejně tropické počasí, jako tento týden, pak si sebou raději vezmi plavky a v klubovně bychom nezůstali - šli bychom ven. Délka schůzky by pak byla obvyklá.

Ve fotoalbu jsou fotky z výpravy na Vltavu 16.-18.6.2017.

Pátek: cesta vlakem do Krumlova a autobusem do Branné - večerní brodění Vltavy - Kemp Branná. Sobota: Branná - Zátoň - Na Pískárně - jez Větřní - jez Konopa ("U papuščí skály") - oběd na Novém Spolí (začátek Českého Krumlova) - jez Na Rechlích - jez U Liry - jez Mrázkův Mlýn (jediný, který nejedeme) - jez u Jelení Lávky pod Krumlovským zámkem - zbytek jezu "U jatek" (konec Č.Krumlova) - soukromé tábořiště "U Milana". Neděle: skály Sedm špicí - jez Zlatá Koruna - tábořiště Zlatá Koruna - výstup do kopce na nádraží a cesta domů.


Oddílová schůzka dnes 13.6.17 - mladší i starší: jdeme na koupaliště na Petynku. S sebou 100-150 Kč, plavky, ručník. Sraz 16:30 v klubovně, konec až v 19-19:30 h. také v klubovně.

...kdyby se nakonec ukázalo, že je proti všem očekáváním na koupání venku přeci jen poněkud zima, je tu stále možnost zamířit místo Petynky na krytou Šutku.

Závěr celoroční hry - schůzka 30.5. - ve Stromovce na rybníčkách.

Fotky z Prodloužené květnové výpravy 5.-8.5.2017 jsou v oddílovém fotoalbu!

 

Na stránkách je spuštěn oddílový adresář. a také kontrola nad svými vlastními údaji, včetně toho, zda je mohou znát jenom vedoucí, nebo zda některé v adresáři zpřístupníš i ostatním z oddílu. Vedoucí mají v adresáři možností ještě o něco více kvůli přípravě výprav.

Adresář najdeš vlevo pod záložkou "ODDÍL" a správu svých kontaktů pod záložkou "MOJE NASTAVENÍ". Vše co se týká tebe můžeš upravovat i přímo z adresáře (ikona tužky pod jménem). Obojí je přístupné jen po přihlášení.

FILM O NÁS, O TÁBOŘE A O TRKAČI - vysílala Česká televize v cyklu s názvem "Bojovníci s klimatem"  Film byl natáčen v klubovně ve Věži a na táboře 2012. Produkce: Herafilm.

Projekt E-bits, Herafilm, 10:42 minut (..a po nás videa ostatních)

Pokračovat můžete na fotky z činnosti oddílu, nebo na obecné info o oddílu.

 

Zdigitalizovali jsme archiv kinofilmů a tak se v oddílovém fotoalbu postupně objeví i řada dávných táborů.

Jako první je tu TÁBOR BRONZOVÉHO POKLADU (2003).

Ti kdo na něm nebyli uvidí třeba původní otevřenou kuchyň ("hangár" jsme koupili až o rok později), smrky za stany znatelně menší než dnes, nižší podsady, více zarostlou táborovou louku, železné soustrojí (dnes v místě "u kohoutku", které nám později ukradli "zloději sudetských pokladů") (fotka 107), nebo třeba provizorní železný most přes Pohořský potok (říčku) na trase mezi Malonty a Pohorskou Vsí (fotky 123-128), protože původní rok předtím strhla stoletá povodeň. Na tomto táboře ještě nebyl trkač a voda se od potoka nosila ručně. Pohořský rybník byl před opravou a hladina o metr níže - rozsáhlejší kamínkové pláže podél břehů. Táborová hra byla volně podle úžasné knížky mistra Eduarda Štorcha. Začala náhodným objevem lidské lebky, hrobu s bronzovým pokladem a příjezdem skutečného archeologa. Spolu s odkrýváním pokladu se přesunula do doby 2300 let př.n.l.

Tábor Bronzového pokladu byl naším osmým táborem, ale teprve třetím na tábořišti v Novohradkách (1997,1998 a 2003).

Jako druhý je tu
TÁBOR ALVAREZE (2004).

Tábor Alvareze byl táborem řady novinek: poprvé jsme zkoušeli trkač, ale ještě nám moc nefungoval. Poprvé jsme stavěli nový hangár, ale stál netradičně tam, kde je dnes brutar. Byl to také tábor velkých bouřek - při jedné napadlo tolik krup, že by se dalo i lyžovat. Jejich závěje pak vydržely až do dalšího dne dopoledne. Na táboře Alvareze se poprvé vařilo ve zděných kamnech - jejich pokusná stavba je na fotkách vidět. Táborová hra byla volně podle známé Foglarovky a odehrávala se v zemi Aztéků v době po nájezdu Hernanda Cortése (1519-1521).

Na táboře Alvareze přišel Tuňák o jednu botu v "tekutých pískách" při závodě plachetnic a konala se velká soutěž dřevorubců.

Třetí je
TÁBOR KOUZELNÍKŮ(2002).

Tábor Kouzelníků byl poloputovní na pomezí Vysočiny a Jižních Čech. Byl prvním táborem s táborovou hrou. Na táboře byli jen tři děti a pět vedoucích. Táborová hra inspirovaná kouzelnickými příběhy od J.Rowlingové měla jen volně připravenou kostru a přizpůsobovala se aktuálnímu místu a situaci. Tato hra měla nejvíc pyrotechnických a ohňových efektů v historii oddílu - jak se na správnou kouzelnickou hru sluší :-)

   

Aktuální teplota na tábořišti (meteostanice ČHMU je jen 2 km od nás). Měření je on-line, graf zobrazuje teploty za posledních 48 hodin. Tábořiště je 950 m n.m. a teplota je obvykle o ~ 5°C nižší než v Praze.

Fotky z Lyžařské výpravy do Králík a na Dolní Moravu 13.-15.1.2017 jsou v oddílovém fotoalbu!

Omlouvám se pokud by někdo na fotkách nenašel přímo sebe, byli jsme rozděleni na skupiny podle výkonnosti a ne pokaždé jsem se v hustém sněžení odvážil vyndat foťák z kapsy.

Fotky z Brdské výpravy - Občov jsou v oddílovém fotoalbu!

Fotky z Podzimních prázdnin v Domažlicích jsou v oddílovém fotoalbu!
Už doplněné o fotky od Jiřího K.

Fotky z víkendové výpravy do Českého krasu jsou v oddílovém fotoalbu!

Dlouho očekávaná chvíle je tady! Obrázky z letního tábora 2016 jsou v oddílovém fotoalbu!

Obrázků je celkem hodně, snažil jsem se, aby se na nich každý našel i když je jasné, že ti hlučnější na sebe strhávají pozornost fotografů více :-)

Fotky je nejlepší prohlížet spolu s někým, kdo na táboře byl a bude komentovat co se ve kterou chvíli dělo. Bez komentáře bude zážitek z obrázků jen poloviční a bude jich příliš mnoho. Se zasvěceným komentářem to bude určitě zábavnější! :-)

Větší část fotek se sem samozřejmě nevešla. Pokud chceš mít všechny a v plném rozlišení, řekni si o ně Ondrovi a přines si na ně dostačně velký flash disk, sd kartu, nebo prázdné dvdčko. Velikost celého souboru je 5,37 GB.

Tábor 2016 už patří historii, ale zážitky nám zůstaly :-)  Fotky z tábora se tu objeví během tohoto týdne!

Podle tachometru jsme na kole za tábor ujeli 122 km. Naše průměrná rychlost při tom byla 11,81 km/h a v sedle jsme strávili celkem 10 hodin a 23 minut. Maximální rychlost byla 53 km/h. Cestu zpět zvládli všichni úplně perfektně a nikdo ani kolo netlačil!

AKTUÁLNĚ BĚHEM TÁBORA:

Více toho najdeš v menu vlevo pod záložkou "TÁBOR"

Zprávy z tábora --> ../zpravy.php

Všechno organizační --> ../tabor16.php

Procházka táborem a okolím --> ../tourtaboriste.html

Fotky budou asi až po táboře, ale kdyby přeci jen,
najdeš je tady --> ../foto.php

 

Ve fotoalbu jsou fotky ze závěrečné výpravy na LUŽNICI 17.-19.6.2016

Oddílová schůzka v úterý 21.6.2016

bude v tomto roce závěrečná. Bude trochu slavnostnější a bude společná (mladší i starší). Přijďte všichni! :-)

V klubovně bude samozřejmě živo i nadále - na pilno budou mít všichni, kdo připravují tábor. Na tábor od klubovny vyrážíme společně v pondělí 11.7.2016. Informace jsou na samostatné stránce Letního tábora 2016 ;-)

Ve fotoalbu jsou fotky z výpravy na KOKOŘÍNSKO 20.-22.5.2016

DĚKUJEME MOC KAČCE, VÁVROVI A VILDOVI, kteří se zúčastnili soutěže Zlatý list za mladší. Nebýt toho, že byli jen tři a utvořili jen jednu hlídku, tak by byli téměř "na bedně"! DÍK PATŘÍ I BÉĎOVI, KŘEČKOVI, BOBROVI A PAVLÍKOVI, kteří reprezentovali oddíl za starší!

Ve fotoalbu jsou nové fotky z výpravy na SRUB PRORUBKY 15.-17.4.2016

Ve fotoalbu jsou nové fotky z Velikonoční výpravy 23.-28.3.2016 do Liptovského Mikuláše

Během týdne možná ještě přidáme fotky od Tomáše a od Krtka.

Ve fotoalbu jsou už také doteď chybějící fotky z předchozí Únorové výpravy 19.2.-21.2016 do skal kolem České lípy


Podívej se, kolik máš hotového z malé oddílové cesty - deseti zkoušek nováčků.

 


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)