Nejbližší akce:

Teď je

zítra
úterý 18.6.2024, 17:00 - 19:00
Závěrečná schůzka...
za 8 dní
úterý 25.6.2024, 17:00 - 19:00
Předtáborová schůzka + možnost donést...
za 2 týdny
úterý 2.7.2024, 17:00 - 19:00
2. možnost přinést zabalené batohy...
za 2 týdny
čtvrtek 4.7.2024, 16:30 - 18:30
Nakládání táborových dodávek + Posled...
za 2 týdny
od pátku 5.7.2024, 8:00
do neděle 7.7.2024, 23:59
Předvoj tábora...

ZO ČSOP TROJA
základní organizace 01/30 České svazu ochránců přírody
MOP, Oddíl Pterodactylus,
Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7
IČ: 45250723

Datová schránka: v97ws77
E-mail: oddil@pterodactylus.cz
Telefonní kontakty na vedoucí níže.


Už nechcete pro své děti jednostranné aktivity? Láká vás POHYB, AKTIVITA a PESTRÁ ČINNOST? PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ :-)
Omlouváme se všem případným zájemcům o vstup do oddílu, ale naše kapacita je v současnosti úplně vyčerpána. Do odvolání jsme přijímání nových členů museli zastavit. V případě zájmu o zapsání na čekací listinu se nám prosím ozvěte na oddílový e-mail.
-->
Několik obrázků z činnosti oddílu:

Více ve fotoalbu -->
Klubovna - kde nás najdeš
Adresa: Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7 - I.patro.

Nejbližší zastávky tramvaje jsou "Korunovační", "Letenské náměstí" a "Sparta". Jedou k nám tramvaje číslo 1, 8, 12, 25, 26. Poblíž jsou zastávky metra "Hradčanská" (trasa A) a "Vltavská" (trasa C).

Poloha naší klubovny je označena červenou značkou uprostřed mapy. Klubovna je v I.patře bývalé vodárenské věže. Vchody jsou dva - buďto z ulice Na Výšinách, nebo bránou přes dvůr z Korunovační ulice.

tunelování po našem...
Co jsme zač # Koho vezmeme mezi sebe # Jak se přihlásit # Vedoucí oddílu # Kde nás najdeš # Co tě v oddíle čeká # Kdo za námi stojí # Kolik za oddíl zaplatím


Co jsme zač?
PTERODACTYLUS je oddíl Českého svazu ochránců přírody pro děti od 3. třídy ZŠ. Vyniká bohatou a pravidelnou celoroční činností, množstvím víkendových výprav s letními i zimními tábory. Oddíl nepřetržitě funguje již 30 let. Je veselou a srozumitelnou formou zaměřen na všestranný pohyb, aktivitu, zajímavou a pestrou činnost, turistiku několika druhů (vodácká, cyklistická, pěší a lyžařská) a trochu víc než jiní také na geologii, speleologii a všechno co souvisí s přírodou:
SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. - SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. - SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. . . . tak. Teď už mě to ale nebaví točit tímhle textem pořád dokola... Raději vezmi svoje myšítko a klikni mu za levým uchem na odkaz "fotoalbum".... ..Nebo mám ještě lepší nápad... NESEĎ FURT U TÝ BEDNY A POJĎ S NÁMA VEN !    ahoj.                                                                                    
Na Berounce Činnost a hlavně atmosféra oddílu je něco co se jen těžko popisuje. Kdo nikdy nezažil romantiku vlastnoručně postaveného tábora uprostřed lesů, dovádění na lodích unášených klidným proudem řeky, ani společné večery na oddílových schůzkách, nemůže tohle nikdy pochopit. O mnohém však může svědčit Stavba stanu na letním táboře že přátelství navázaná v oddíle bývají pevná na celý život. Proč? Protože je pojí společně prožitá dobrodružství ve věku, na který se nezapomíná :-)
Samotné fotografie mnoho neřeknou, ale chceš-li, můžeš se podívat na malé fotoalbum, nebo nahlédnout jaké akce se právě odehrály v minulých dnech.
Vedoucí a rádci oddílu
e-mail: oddil@pterodactylus.cz

PavelPavel Kucharčík
tel: 737 458 822
e-mail: pavel.kucharcik@gmail.com


Hlavní vedoucí oddílu. Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů.
FilipFilip Klíma
tel: 608 542 663
e-mail: alifk@seznam.cz


Zdravotník oddílu a vedoucí červené skupiny. Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
OndraOndra Zeman
tel: 723 528 060
e-mail: ondrejzeman@seznam.cz


Vedoucí žluté skupiny. Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů. Tvorba a provoz oddílových stránek. Hlavní vedoucí do září 2020.
   
BobrOndřej Volf
tel: 774 799 637
e-mail: ondrej.volf42@gmail.com


Zdravotník oddílu.Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů.
MichelMichel Coat
tel: 773 483 215
e-mail: michel.coat99@gmail.com


Kreativec oddílu.Vedení pravidelných, především tzv. workshopových, schůzek. Příprava táborů.
MatějMatěj Bělohlávek
tel: 776 531 070
e-mail: belohlavek.matej@gmail.com


Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů.
   
MarkétMarkéta Vavřínová
Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
MarkétMarkéta Bělohlávková
Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
MarkétPavel Svoboda
Vedení pravidelných výprav, táborů a dalších akcí oddílů. Vypomáhá při schůzkách
   
PaviánOndra Kolouch
tel: 721 044 871
e-mail: ondrej.kolouch@pterodactylus.cz

Vedení některých výprav, podílí se na přípravě táborů. Stará se o organizační věci oddíl-SMOP-ČSOP-DDM, finance, granty a dotace.
JanaJana Jíchová
tel: 721 120 381
e-mail: jana.jichova@gmail.com


Vedení některých akcí oddílu. Organizuje akce pro dospělé členy.
 
   

Jedenáct uvedených vedoucích je v současnosti hlavním motorem oddílu. Na chodu oddílu, přípravě a organizaci se pravidelně podílí také:
Adam Kirschner - pomáhá s organizací některých oddílových akcí.
Jan Vavřín - podílí se na přípravě akcí oddílu zaměřených na ochranu přírody, vypomáhá na táborech.
Jakub Topič - oddíl aktivně nevede, ale stará se o důležitý provoz serveru s oddílovými stránkami.
Co tě s námi v oddíle čeká?
  • Oddílové schůzky - jednou týdně se scházíme v klubovně:
    • v úterý od 17:00 do 19:00 hodin - červená i žlutá skupina
  • Výpravy - jednou za měsíc vyjíždíme ven z Prahy všude tam, kde se dá něco zajímavého vidět, nebo prožít. Obvykle vyrážíme v pátek večer a vracíme se v neděli večer.
  • Podzimní a Velikonoční tábor - jsou výpravy na více dní v době podzimních a velikonočních prázdnin.
  • Letní tábor - největší a nejkrásnější oddílová akce. Táborovou louku máme v nádherné přírodě vysoko v Novohradských horách.
Náplní akcí jsou činnosti tvořivé, přemýšlecí, pohybové i naučné. Snažíme se všechno podávat veselou a hravou formou.

Žádná oddílová akce není povinná, ale hlavní těžiště činnosti oddílu je právě ve výpravách a táborech. Především na nich lze zažít nejvíce dobrodružství a najít si opravdu dobré kamarády.

Kořením každého oddílu jsou zvyky a tradice, ale o těch se postupně dozvíš až v klubovně :-)Kdo za námi stojí?
Oddíl PTERODACTYLUS je " součástí Sdružení mladých ochránců přírody" (zkratka SMOP) Českého svazu ochránců přírody (zkratka ČSOP), základní organizace 01/30 "Troja", která je zřizovatelem oddílu.

Oddíl je zároveň veden jako "kroužek" Domu dětí a mládeže Prahy 7 (zkratka DDM), v jehož prostorách má svou klubovnu. DDM není zřizovatelem oddílu.


Platby a registrace:
Otázka ceny oddílu může být pro mnoho rodičů limitujícím faktorem. Víme, že finanční zátěž mladých rodin je značná a snažíme se oddíl udržet maximálně přístupný. Proto i přes bohatý program oddílu držíme poplatky ve srovnání s řadou jiných sportovních či vzdělávacích aktivit na nízké úrovni. Je to možné především díky grantové podpoře MŠMT ČR a Magistrátu Hl.m.Prahy.

Přihlašovací poplatek do oddílu na školní rok je 800 Kč (platí se z něj registrační poplatek u ČSOP a běžná činnost na schůzkách) + k tomu dalších 1200 Kč na rok se platí převodem Domu dětí a mládeže Prahy 7.

Oddílové víkendové výpravy a další akce mimo schůzek jsou hrazeny zvlášť. Výše poplatku závisí na konkrétní akci. Uvedené ceny jsou pouze orientační a úplné. Akce jsou často dotované z grantů - viz výše a reálný poplatek je pak nižší, přeplatky pak vracíme:
- jednodenní ~0 až 200,-Kč
- víkendová výprava ~350 až 600,-Kč
- podzimní a Velikonoční tábor, vodácké výpravy (2 až 5 dní) ~1 000 až 1 500,-Kč
- letní tábor (21 dní) ~6 500,-Kč.


Pojištění dětí při činnosti v oddílu:
Všechny děti jsou po zaplacení ročního registračního poplatku pojištěné proti úrazu při veškerých činnostech pořádaných oddílem. Jedná se o pojištěni v rámci hromadné pojistky sjednané mezi Českou radou dětí a mládeže (které je ČSOP členem) a Generali Českou pojišťovnou, a. s. Jedná se o pojištění úrazu pro děti a vedoucí a pojištění odpovědnosti za škodu pro vedoucí a instruktory. Další informace lze nalézt také na stránkách MOP v sekci pojištění.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off