idseznam je prázný. Není co zapisovat


Nejbližší akce:

Teď je

za 3 dny
úterý 3.10.2023, 17:00 - 19:00
Oddílová schůzka...
za 10 dní
úterý 10.10.2023, 17:00 - 19:00
Půlená schůzka...
za 10 dní
od úterý 10.10.2023, 19:30
do středy 11.10.2023, 0:59
Výroční oddílový sraz...
za 3 týdny
úterý 17.10.2023, 17:00 - 19:00
Workshopová schůzka...
za 3 týdny
od pátku 20.10.2023, 16:30
do neděle 22.10.2023, 18:00
Setkání vedoucích SMOP...

Český svaz ochránců přírody, ZO 01/30 "Troja"
MOP, Oddíl PTERODACTYLUS,
Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7
IČ: 45250723

Datová schránka: v97ws77
E-mail: oddil@pterodactylus.cz
Telefonní kontakty na vedoucí níže.


Už nechcete pro své děti jednostranné aktivity? Láká vás POHYB, AKTIVITA a PESTRÁ ČINNOST? PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ :-)

Několik obrázků z činnosti oddílu:

Více ve fotoalbu -->
Klubovna - kde nás najdeš
Adresa: Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7 - I.patro.

Nejbližší zastávky tramvaje jsou "Korunovační", "Letenské náměstí" a "Sparta". Jedou k nám tramvaje číslo 1, 8, 12, 25, 26. Poblíž jsou zastávky metra "Hradčanská" (trasa A) a "Vltavská" (trasa C).

Poloha naší klubovny je označena červenou značkou uprostřed mapy. Klubovna je v I.patře bývalé vodárenské věže. Vchody jsou dva - buďto z ulice Na Výšinách, nebo bránou přes dvůr z Korunovační ulice.

tunelování po našem...
Co jsme zač # Koho vezmeme mezi sebe # Jak se přihlásit # Vedoucí oddílu # Kde nás najdeš # Co tě v oddíle čeká # Kdo za námi stojí # Kolik za oddíl zaplatím


Co jsme zač?
PTERODACTYLUS je oddíl Českého svazu ochránců přírody pro děti od 6 do 15 let. Vyniká bohatou a pravidelnou celoroční činností, množstvím víkendových výprav s letními i zimními tábory. Oddíl nepřetržitě funguje již 29 let. Je veselou a srozumitelnou formou zaměřen na všestranný pohyb, aktivitu, zajímavou a pestrou činnost, turistiku několika druhů (vodácká, cyklistická, pěší a lyžařská) a trochu víc než jiní také na geologii, speleologii a všechno co souvisí s přírodou:
SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. - SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. - SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. . . . tak. Teď už mě to ale nebaví točit tímhle textem pořád dokola... Raději vezmi svoje myšítko a klikni mu za levým uchem na odkaz "fotoalbum".... ..Nebo mám ještě lepší nápad... NESEĎ FURT U TÝ BEDNY A POJĎ S NÁMA VEN !    ahoj.                                                                                    
Na Berounce Činnost a hlavně atmosféra oddílu je něco co se jen těžko popisuje. Kdo nikdy nezažil romantiku vlastnoručně postaveného tábora uprostřed lesů, dovádění na lodích unášených klidným proudem řeky, ani společné večery na oddílových schůzkách, nemůže tohle nikdy pochopit. O mnohém však může svědčit Stavba stanu na letním táboře že přátelství navázaná v oddíle bývají pevná na celý život. Proč? Protože je pojí společně prožitá dobrodružství ve věku, na který se nezapomíná :-)
Samotné fotografie mnoho neřeknou, ale chceš-li, můžeš se podívat na malé fotoalbum, nebo nahlédnout jaké akce se právě odehrály v minulých dnech.

Koho vezmeme mezi sebe?
Nebojíš se lesa? Baví tě cesty do přírody? Chceš vědět o přírodě více než jiní? Je ti kolem 6 - 12 let? Nejsi rozmazlená bábovka? Nelekneš se ani práce a námahy? Pak není důvod váhat! V oddíle je spousta kamarádů, které baví totéž! Nejbližší úterý v 17:00 nebo čtvrtek od 16:00 hodin tě čekáme v klubovně!

Pokud si nejsi jist(a) zda by se ti v oddíle líbilo přijď si oddíl JENOM ZKUSIT! Budeš-li chtít, můžeš s námi jezdit na výpravy a chodit na schůzky celý měsíc "jen tak". Během té doby se určitě rozhodneš zdali zůstat, nebo ne. Předem je jen třeba zavolat a ověřit si, zda právě máme v oddíle volné místo(a).

Jak se přihlásit do oddílu?
K získání dalších informací máš dvě možnosti:
  • Ideální je napsat e-mail na adresu oddil@pterodactylus.cz,
  • nebo telefonicky u Filipa Klímy (nábor) - 608 542 663.

Pokud je v oddíle ještě volné místo, lze se přihlásit i kdykoliv během roku. --> Prihlaska_oddilu_22/23.pdf


Vedoucí a rádci oddílu
e-mail: oddil@pterodactylus.cz

PavelPavel Kucharčík
tel: 737 458 822
e-mail: pavel.kucharcik@gmail.com


Hlavní vedoucí oddílu. Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů.
FilipFilip Klíma
tel: 608 542 663
e-mail: alifk@seznam.cz


Zdravotník oddílu. Nábor nových členů. Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
OndraOndra Zeman
tel: 723 528 060
e-mail: ondrejzeman@seznam.cz


Vedení zelené skupiny (nejmladších). Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů. Tvorba a provoz oddílových stránek. Hlavní vedoucí do září 2020.
   
PaviánOndra Kolouch
tel: 721 044 871
e-mail: ondrej.kolouch@pterodactylus.cz

Vedení některých výprav a táborů. Stará se o organizační věci oddíl-ČSOP-DDM, finance, granty a dotace.
JanaJana Jíchová
tel: 721 120 381
e-mail: jana.jichova@gmail.com


Vedení zelené skupiny (nejmladších). Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů.
BobrOndřej Volf
tel: 774 799 637
e-mail: ondrej.volf42@gmail.com


Vedení některých schůzek, výprav a táborů.
   
MichelMichel Coat
tel: 773 483 215
e-mail: michel.coat99@gmail.com


Vedení pravidelných schůzek. Příprava táborů.
MarkétMarkéta Vavřínová
Vedení zelené skupiny (nejmladších). Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
MatějMatěj Bělohlávek
tel: 776 531 070
e-mail: belohlavek.matej@gmail.com


Vedení pravidelných schůzek, výprav a táborů.
 
   

Devět uvedených vedoucích je v současnosti hlavním motorem oddílu. Na chodu oddílu, přípravě a organizaci se pravidelně podílí také:
Markéta Bělohlávková - rádkyně oddílu. Vede pravidelné schůzky.
Pavel Svoboda - podílí se na přípravě některých akcí oddílu.
Jonáš Vránek - podílí se na přípravě některých schůzek u zelené skupiny.
Jakub Topič - oddíl aktivně nevede, ale stará se o důležitý provoz serveru s oddílovými stránkami.
Co tě s námi v oddíle čeká?
  • Oddílové schůzky - jednou týdně se scházíme v klubovně:
    • v úterý od 17:00 do 19:00 hodin - červená a žlutá skupina (cca 3. třída ZŠ a starší)
    • ve čtvrtek od 16:00 do 17:30 hodin - zelená skupiny(cca 1. - 3. třída ZŠ)
  • Výpravy - jednou za měsíc vyjíždíme ven z Prahy všude tam, kde se dá něco zajímavého vidět, nebo prožít. Obvykle vyrážíme v pátek večer a vracíme se v neděli večer.
  • Podzimní a Velikonoční tábor - jsou výpravy na více dní v době podzimních a velikonočních prázdnin.
  • Letní tábor - největší a nejkrásnější oddílová akce. Táborovou louku máme v nádherné přírodě vysoko v Novohradských horách.
Náplní akcí jsou činnosti tvořivé, přemýšlecí, pohybové i naučné. Snažíme se všechno podávat veselou a hravou formou.

Žádná oddílová akce není povinná, ale hlavní těžiště činnosti oddílu je právě ve výpravách a táborech. Především na nich lze zažít nejvíce dobrodružství a najít si opravdu dobré kamarády.

Kořením každého oddílu jsou zvyky a tradice, ale o těch se postupně dozvíš až v klubovně :-)Kdo za námi stojí?
Oddíl PTERODACTYLUS je " Útvarem mladých ochránců přírody" (zkratka MOP) Českého svazu ochránců přírody (zkratka ČSOP), základní organizace 01/30 "Troja", která je zřizovatelem oddílu.

Oddíl je zároveň veden jako "kroužek" Domu dětí a mládeže Prahy 7 (zkratka DDM), v jehož prostorách má svou klubovnu. DDM není zřizovatelem oddílu.


Platby a registrace:
Otázka ceny oddílu může být pro mnoho rodičů limitujícím faktorem. Víme, že finanční zátěž mladých rodin je značná a snažíme se oddíl udržet maximálně přístupný. Proto i přes bohatý program oddílu držíme poplatky ve srovnání s řadou jiných sportovních či vzdělávacích aktivit na nízké úrovni. Je to možné především díky grantové podpoře MŠMT ČR a Magistrátu Hl.m.Prahy.

Přihlašovací poplatek do oddílu na školní rok je 500 Kč (platí se z něj registrační poplatek u ČSOP a běžná činnost na schůzkách) + k tomu dalších 600 Kč na půl roku či 1100 Kč na rok se platí převodem Domu dětí a mládeže Prahy 7.

Oddílové víkendové výpravy a další akce mimo schůzek jsou hrazeny zvlášť. Výše poplatku závisí na konkrétní akci. Uvedené ceny jsou pouze orientační a úplné. Akce jsou často dotované z grantů - viz výše a reálný poplatek je pak nižší, přeplatky pak vracíme:
- jednodenní ~0 až 200,-Kč
- víkendová výprava ~350 až 600,-Kč
- podzimní a Velikonoční tábor, vodácké výpravy (2 až 5 dní) ~900 až 1300,-Kč
- letní tábor (21 dní) ~4.000,-Kč.


Pojištění dětí při činnosti v oddílu:
Všechny děti jsou po zaplacení ročního registračního poplatku pojištěné proti úrazu při veškerých činnostech pořádaných oddílem. Jedná se o pojištěni v rámci hromadné pojistky sjednané mezi Českou radou dětí a mládeže (které je ČSOP členem) a Generali pojišťovnou, a. s. Jedná se o pojištění úrazu pro děti a vedoucí a pojištění odpovědnosti za škodu pro vedoucí a instruktory. Další informace lze nalézt také na stránkách MOP v sekci pojištění.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)