Pět nejbližších akcí:

Teď je


úterý 7.12.2021, 17:00 - 19:00
Půlená schůzka...
více info --->


čtvrtek 9.12.2021, 16:00 - 17:30
Schůzka mladších...
více info --->


úterý 14.12.2021, 17:00 - 19:00
Půlená schůzka...
více info --->


čtvrtek 16.12.2021, 16:00 - 17:30
Schůzka mladších...
více info --->


od pátku 17.12.2021, 18:00
do soboty 18.12.2021, 18:00
Vánoční výprava PRO MLADŠÍ - čti inf...
více info --->Vysvětlivky:

Havanská oddílová schůzka - Havanská klubovna
Věž oddílová schůzka - klubovna Vodárenská věž
menší akce akce >2 hod a <1 den
výprava výprava 1-2 dny (+pátek)
velká výprava výprava 2-6 dní
tábor tábor 6 a více dní
cyklovýprava cyklistická výprava
něco s vodou vodácká výprava, bazén, koupaliště
na lyže, na sáňky na lyže, na sáňky
jiná akce jiná oddílová akce

Oddíl PTERODACTYLUS,
Český svaz ochránců přírody, ZO 01/30 "Troja"
Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7

E-mail: oddil@pterodactylus.cz
Tel.: 721 044 871 - Ondra K.; 608 542 663 - Filip; 723 528 060 - Ondra Z.; 721 120 381 - Jana


Už nechcete pro své děti jednostranné aktivity? Láká vás POHYB, AKTIVITA a PESTRÁ ČINNOST? PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ :-)

Několik obrázků z činnosti oddílu:

Více ve fotoalbu -->
Klubovna - kde nás najdeš
Adresa: Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7 - I.patro.

Nejbližší zastávky tramvaje jsou "Korunovační", "Letenské náměstí" a "Sparta". Jedou k nám tramvaje číslo 1, 8, 12, 25, 26. Poblíž jsou zastávky metra "Hradčanská" (trasa A) a "Vltavská" (trasa C).

Poloha naší klubovny je označena červenou značkou uprostřed mapy. Klubovna je v I.patře bývalé vodárenské věže. Vchody jsou dva - buďto z ulice Na Výšinách, nebo bránou přes dvůr z Korunovační ulice.

tunelování po našem...
Co jsme zač # Koho vezmeme mezi sebe # Jak se přihlásit # Vedoucí oddílu # Kde nás najdeš # Co tě v oddíle čeká # Kdo za námi stojí # Kolik za oddíl zaplatím


Co jsme zač?
PTERODACTYLUS je oddíl Českého svazu ochránců přírody pro děti od (7)8-12 let. Vyniká bohatou a pravidelnou celoroční činností, množstvím víkendových výprav s letními i zimními tábory. Oddíl nepřetržitě funguje již 27 let. Je veselou a srozumitelnou formou zaměřen na všestranný pohyb, aktivitu, zajímavou a pestrou činnost, turistiku několika druhů (vodácká, cyklistická, pěší a lyžařská) a trochu víc než jiní také na geologii, speleologii a všechno co souvisí s přírodou:
SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. - SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. - SPELEOLOGIE (podzemní svět jeskyní, krásný, neznámý a citlivý) - CESTOVÁNÍ (výpravy pěšky, na lyžích, na kole i po vodě po celý rok) - GEOLOGIE (tajemství skrytá těm kteří neznají) - PŘÍRODA (vše co běhá, skáče, leze, plave a roste kolem nás)... atd. . . . tak. Teď už mě to ale nebaví točit tímhle textem pořád dokola... Raději vezmi svoje myšítko a klikni mu za levým uchem na odkaz "fotoalbum".... ..Nebo mám ještě lepší nápad... NESEĎ FURT U TÝ BEDNY A POJĎ S NÁMA VEN !    ahoj.                                                                                    
Na Berounce Činnost a hlavně atmosféra oddílu je něco co se jen těžko popisuje. Kdo nikdy nezažil romantiku vlastnoručně postaveného tábora uprostřed lesů, dovádění na lodích unášených klidným proudem řeky, ani společné večery na oddílových schůzkách, nemůže tohle nikdy pochopit. O mnohém však může svědčit Stavba stanu na letním táboře že přátelství navázaná v oddíle bývají pevná na celý život. Proč? Protože je pojí společně prožitá dobrodružství ve věku, na který se nezapomíná :-)
Samotné fotografie mnoho neřeknou, ale chceš-li, můžeš se podívat na malé fotoalbum, nebo nahlédnout jaké akce se právě odehrály v minulých dnech.

Koho vezmeme mezi sebe?
Nebojíš se lesa? Baví tě cesty do přírody? Chceš vědět o přírodě více než jiní? Je ti kolem 6 - 12 let? Nejsi rozmazlená bábovka? Nelekneš se ani práce a námahy? Pak není důvod váhat! V oddíle je spousta kamarádů, které baví totéž! Nejbližší úterý v 17:00, nebo čtvrtek od 16:00 hodin tě čekáme v klubovně!

Pokud si nejsi jist(a) zda by se ti v oddíle líbilo přijď si oddíl JENOM ZKUSIT! Budeš-li chtít, můžeš s námi jezdit na výpravy a chodit na schůzky celý měsíc "jen tak". Během té doby se určitě rozhodneš zdali zůstat, nebo ne. Předem je jen třeba zavolat a ověřit si, zda právě máme v oddíle volné místo(a).

Jak se přihlásit do oddílu?
Ke získání dalších informací máš čtyři možnosti - stačí si vybrat :-)
 • Telefonicky u Filipa Klímy (nábor) - 608 542 663.
 • Nebo napsat e-mail na adresu oddil@pterodactylus.cz,
 • nebo rovnou přijít na nejbližší oddílovou schůzku do klubovny oddílu. (Každé úterý v 17:00 hodin a čtvrtek od 16:00 hodin),
 • nebo se přihlásit v kanceláři Domu dětí a mládeže (Šimáčkova 16, Praha 7) u paní Prouzové a říci že chceš do oddílu Pterodactylus.

Pokud je v oddíle ještě volné místo, lze se přihlásit i kdykoliv během roku. --> Prihlaska_oddilu_22.pdf


Vedoucí oddílu
e-mail: oddil@pterodactylus.cz

PaviánOndra Kolouch
tel: 721 044 871
e-mail: ondrej.kolouch@pterodactylus.cz
Hlavní vedoucí oddílu od září 2020. Vedení některých schůzek, výprav a táborů.
JanaJana Jíchová
tel: 721 120 381
e-mail: jana.jichova@gmail.com

Zdravotnice oddílu. Vedení některých schůzek, výprav a táborů. Vedení skupiny nejmladších (čtvrtky). Stará se o organizační věci oddíl-ČSOP-DDM. Stará se o účty, o granty, o dotace.
OndraOndra Zeman
tel: 723 528 060
e-mail: ondrejzeman@seznam.cz

Vedení některých schůzek, výprav a táborů. Vedení skupiny nejmladších (čtvrtky). Tvorba a provoz oddílových stránek. Hlavní vedoucí do září 2020.
   
FilipFilip Klíma
tel: 608 542 663
e-mail: alifk@seznam.cz

Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů. Nábor nových členů.
PavelPavel Kucharčík
tel:
e-mail:

Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
BobrOndřej Volf
tel: 774 799 637
e-mail: ondrej.volf42@gmail.com

Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
   
BobrMichal Coat
tel: 773 483 215
e-mail: michel.coat99@gmail.com

Vedení pravidelných schůzek, výprav i táborů.
BobrMarkéta VavřínováVedení pravidelných schůzek, výprav i táborů. Vedení skupiny nejmladších (čtvrtky).
 

Osm uvedených vedoucích je v současnosti hlavním motorem oddílu. Na chodu oddílu, přípravě a organizaci se méně pravidelně podílí také:
Matyáš Vašek - zdravotník oddílu. Podílí se na přípravě a vedení některých výprav a na vedení tábora.
Jan Vavřín - příprava a vedení některých výprav a tábora.
Jakub Topič - oddíl nevede, ale stará se o důležitý provoz servru s oddílovými stránkami.
Co tě s námi v oddíle čeká?
 • Oddílové schůzky - jednou týdně se scházíme v klubovně:
  • v úterý od 17:00 do 19:00 hodin - starší (cca 3. třída ZŠ a starší)
  • ve čtvrtek od 16:00 do 17:30 hodin - nejmladší (cca 1. - 3. třída ZŠ)
 • Výpravy - jednou za měsíc vyjíždíme ven z Prahy všude tam, kde se dá něco zajímavého vidět, nebo prožít. Obvykle vyrážíme v pátek večer a vracíme se v neděli večer.
 • Podzimní a velikonoční tábor - jsou výpravy na více dní v době podzimních a velikonočních prázdnin.
 • Letní tábor - největší a nejkrásnější oddílová akce. Táborovou louku máme v nádherné přírodě vysoko v Novohradských horách.
Náplní akcí jsou činnosti tvořivé, přemýšlecí, pohybové i naučné. Snažíme se všechno podávat veselou a hravou formou.

Žádná oddílová akce není povinná, ale hlavní těžiště činnosti oddílu je právě ve výpravách a táborech. Především na nich lze zažít nejvíce dobrodružství a najít si opravdu dobré kamarády.

Kořením každého oddílu jsou zvyky a tradice, ale o těch se postupně dozvíš až v klubovně :-)Kdo za námi stojí?
Oddíl PTERODACTYLUS je " Útvarem mladých ochránců přírody" (zkratka MOP) Českého svazu ochránců přírody (zkratka ČSOP), základní organizace 01/30 "Troja", která je zřizovatelem oddílu.

Oddíl je zároveň veden jako "kroužek" Domu dětí a mládeže Prahy 7 (zkratka DDM), v jehož prostorách má svou klubovnu. DDM není zřizovatelem oddílu.


Platby a registrace:
Otázka ceny oddílu může být pro mnoho rodičů limitujícím faktorem. Víme, že finanční zátěž mladých rodin je značná a snažíme se oddíl udržet maximálně přístupný. Proto i přes bohatý program oddílu držíme poplatky ve srovnání s řadou jiných sportovních či vzdělávacích aktivit na nízké úrovni. Je to možné především díky grantové podpoře MŠMT ČR a Magistrátu Hl.m.Prahy.

Přihlašovací poplatek do oddílu na školní rok 20/21 je 300,- Kč + k tomu dalších 550 Kč na půl roku či 1000 Kč na rok se platí převodem Domu dětí a mládeže Prahy 7.

Oddílové víkendové výpravy a další akce mimo schůzek jsou hrazeny zvlášť. Výše poplatku závisí na konkrétní akci. Uvedené ceny jsou pouze orientační a jsou dotované z grantů - viz výše (skutečné náklady bývají vyšší):
- jednodenní ~0 až 200,-Kč
- víkendová výprava ~150 až 400,-Kč
- podzímní a velikonoční tábor, vodácké výpravy (2 až 5 dní) ~500 až 1000,-Kč
- letní tábor (21 dní) ~3.100,-Kč.


Pojištění dětí při činnosti v oddílu:
Všechny děti jsou po zaplacení ročního registračního poplatku pojištěné proti úrazu při veškerých činnostech pořádaných oddílem. Jedná se o pojištěni v rámci hromadné pojistky sjednané mezi Českou radou dětí a mládeže (které je ČSOP členem) a Kooperativa pojišťovnou, a. s. Jedná se o pojištění úrazu pro děti a vedoucí a pojištění odpovědnosti za škodu pro vedoucí a instruktory. Další informace lze nalézt také na stránkách MOP v sekci pojištění.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porttitor arcu ex, suscipit malesuada nulla placerat id. Fusce fringilla hendrerit libero a fermentum. Nulla in ex eget lectus ornare malesuada. Maecenas consequat diam felis, eu vehicula urna tincidunt quis. In fermentum faucibus dolor, vel condimentum ex accumsan vel. Aliquam fringilla diam vel vehicula ultrices. Integer magna lacus, lacinia sit amet ex quis, laoreet accumsan augue.
Ovládání stránky:   Vše on     ||    Vše off     ||    Hlavička off    ||    Levé menu off    ||    Pravý sloupec off    ||    Tisk obsahu    ||     Přihlásit se    ||     Kontakt   (nepoužívat v IE)